bugün

o kadar boş ve gereksiz işlere gark olmak ki sözlükte eşine dostuna minnet rica kendini oylatmak, karmam artsın diye kafa patlatmak.. Bu insanların yüzüne karşı fatiha okumak gerekir usta. Ölmüş bunlar haberleri yok.

Yazı, edebi değer taşıdığında ya da bilgi içeriğinde kendi değerini bulur zaten. En olmadı güzel espri anlayışı da er geç okuruna ulaşır. Kendi başlığını ya da entrysini canlandırmasını kabul ederiz bir nebze. Zira sol şerit her bokun atılı eskidiği müştemilat gibi. Güzel yazıyı sok gözümüze, okuruz, coşku duyar ayakta alkışlarız o ayrı.

külüstür arabasını mahalle delikanlılarına ittiren adamın mahalle çıkışına kadar duyduğu eziklik içinde bunlar. Dışardan baktın mı karma uçmuş lakin gel gör ki içerik fıs. Aynaya nasıl baktıklarını merak ediyorum. Üstelik bazılarının hayatta gelip gelebileceği üst sınır sözlük yazarlığı.

Tavuklar bi gün pazarda yumurtalarını överken bir cıngar kopar. Senin yumurtan böyle iri benimki böyle sarı derken biri sorar:

+ senin yumurtalar kaç paraya satılıyor?
- 40 kuruş. Seninki?
+ 45 kuruş. Gördün mü benim yumurtalar daha pahalı.
- Valla bizim herifle konuştuk bunu, 3-5 kuruş için götünü yırtmaya değmez dedi..

iyi sabahlar diliyorum sevgili çil tavuklarım.
Çok kötü bir hadisedir.