1. 1.
    Osmanlı padişahları Haremlerinde am üstünde ceviz kırarken dedesi köyünde ırgatlık yapan Anadolu çomarıdır.
    28 -4 ... alkolik oldum
  2. 2.
    oyuncak at üstünde elinde ekmek bıçağı ile diriliş ertuğrul izleyen bir kuş beyinlidir.
    15 -1 ... flat head
  3. 2.
    a haber izler.
    4 ... yamyam balagonda adami
  4. 3.
    "155'i ararun seni aldırırun, kürtaj yapıyah burda" diye kükrer.
    3 ... lagavulinvebazlama
  5. 4.
    tımar sahiplerinin tarlasında götü sikilen atasına bakmadan kendisini osmanlı torunu sanan cahil, virüs kılıklı zavallılar bunlar.

elinde tencere tava diriliş izleyen saman kafalılar bunlardır.

ulan birey olduğun demokratik düzene(meşrutiyet yahut cumhuriyet) özlem duy, saltanata değil. bok kafalı!
    4 -1 ... muhendis tarihci
  6. 5.
    anadolunun bağrında yaşayan vatan sevdalısı gerçek osmanlı torunu ırgattır. batılılar eğlence alkol düşkünü insanlar bilemez. evet..
    2 -5 ... cihaner
  7. 6.
    kendini osmanlı torunu zanneden ırgat torunu
    8 -2 ... mel mel bakan gibson
  8. 7.
    kendi atalarının sirozdan öldüğünü bundan dolayı osmanlıyı seven ırgattır. evet..
    -2 ... cihaner
  9. 8.
    600 yüzyıldır padişahların sırplardan başkalarıyla çoğalmadını bilmez.
    2 -1 ... gedikpasa
  10. 9.
    doğru tespittir. padişahlar o kadar toprağı, kaleyi, meydan muharebesini am üstünde fındık kırarak kazanmışlardır. kanuni aslında mohaç a hiç gitmemiştir o an istanbulda, halvet olurken aynı anda macar topraklarındaki savaşı taşaklarıyla yönetmiştir. yavuz aslında çaldıranda ordu başında değil, o esnada boğazda yüzüp şarap içiyodu, şah ismailloş tesadüfen yenildi, ayağı kaydı hellaaaam. bu arkadaşı engin tarih bilgisinden dolayı tebrik ediyor, tarih bilgisinde emeği geçen herkesin validelerine selam yolluyorum. ayrıca yılın tarihçisi seçip, altın palamut ödülünü huzurlarınızda takdim ediyorum efenim(!)
    -1 ... turin