1. 1.
    (bkz: şeytan tüyü)
    -1 ... zazatoucny
  2. 2.
    Kesinlikle yavşaktır. Su gibi girdiği kabın şeklini alır.
    7 -4 ... lm3allemm
  3. 3.
    yavşak olur böyleleri. içinden geçenleri asla söylemezler, kimse ile ayrı düşmezler. fikirleri yoktur bu sebepten, zamanla mallaşıp asalak olurlar. sözlükte de boldur bunlar. sevgi kelebeği gibi gezerler ortada. kimse ile ayrışmazlar.
    3 -4 ... t i b b
  4. 4.
    kaniş gibi tiptir..
    -ay ne tatlı. ısırır mı?
    -yok gönül rahatlığıyla sevebilirsiniz.
    2 ... fanfan la tulipe
  5. 5.
    Vardır böyle insanlar. Yardımsever olurlar. Hem maddi hem de manevi açıdan. Bu insanlar her an söylenmesi gerekeni söyleyen ya da yapılması gerekeni yapan insanlardır. Adaletten babası gelse taviz vermezler. Toplum içinde “düzgün” diye nitelendirilirler. Gerektiği yerde seni üzmesini de bilirler. Ama öyle bir şeydir ki senin ona darılmaya yüzün olmaz. Paylaşmayı severler. Hatta bu gibi insanlar baba sıfatı taşırlar. Benim canlı olarak şahit olduğum böyle insanlar olmuştur az da olsa.
    2 ... hicerledim
  6. 6.
    yanar donerdir. seninle gider şuküfeyi cekistirir, ona gider seni cekistirir.
    1 ... kerberos34
  7. 7.
    bu tarz insanların içinde popüler olma isteği de vardır. bi kız vardı, herkesle iyi geçirmeye çalışırdı, olur olmadık yerlerde dikkat çekmek için saçma sapan hareketler yapardı. sonra zaman geçti, bu etrafındaki insanlarla anlaşamamaya, kavga etmeye başladı, dışlandı, herkes ne bok olduğunu gördü tabiri caizse. şimdilerde erkeklerle ve kendinden 2-3 yaş küçük gruplarla takılıyor gördüğüm kadarıyla.
    ... bettercallsaul
  8. 8.
    hazreti muhammed.
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  9. 9.
    Tehlikeli insandır. Dedikoduyu sever. Şerefsizlik denizinde kulaç atar.
    1 ... kale3112
  10. 10.
    Ulan bu benim ya yakında dayak yerim gibi geliyor ama.
    ... merbazrail