bugün

kendini farkettiremeyen yazar kotu yazardir diyen kötü yazardır.*
iyi ya da kötü sonuçta "yazar"dır. çok iyi yazan gitsin kitap yazsın da bari para kazansın bir işe yarasın. burda kime neyin artistliğini, neyin güzelliğini yapacaktır. içinden gelenleri yazmak için illa güzel yazmak gerekmez.

sen top oynayamıyorsun halı saha maçı da yapma demek gibi bir şeydir. bu bir zevktir, isteyen yazar, isteyen yazmaz.
(bkz: kendini farkettiremeyen kadın cirkin kadındır).
belki doğru bir tespittir. kendini farkettirememek. ama bu o yazarın kötü olduğu anlamına mı gelir tartışılır. belki yazarın kendini farkettirmesinde değil de onu farkedemeyenlerde bir problem vardır. bunun için de insanın kendini kasmasının bir anlamı yoktur.
kendini farkettirmeyen yazar kotu yazar degildir tabii. ama iyi bir golcu olabilecegi kesindir. kendini farkettirmeden aralara sizar. yazar.
Hiç de bile diyerek karşı çıktığım, bir yandan da nanik yaptığım önermedir. Aksine kendini unutturan yazar gol yollarında etkilidir, candır.

(bkz: orada kendini unutturdu)
mal mal başlıklar açıp dikkat çekeceğine, kendi köşesine çekilmiş adam akıllı şekilde sözlüğe bir şeyler katmayan çalışan yazar her zaman kaliteli yazardır.
farkedilmek ne kadar gereklidir o da muammadır başlı başına.ha eğer hiç bir zirveyi kaçırmayan bir müdavimse yazar, o zaman kasmak hakkıdır belkide. ama değilse gereksiz bir kompleksten öteye gitmeyecek bir öneridir. * * *
önermeci bir milletin kendini fark ettirmeyen bir azası olarak kesinlikle karşı olduğum önerme. çünkü; az öz gözüken*, yazdı mı tam yazan, etliye sütlüye karışmadığından televizyona konan sinek misali çılgın bir bunaltı getirmeyen, anket * türü beyin spazmına (öle bi şey var mı lan) neden olan olaylara bulaşmayan yazarların dahi, mükemmel entrylerine(gerçi mümkemel kelimesi yersiz) rastlamak mümkünat sınırlası içersinde süper olasılıklar taşır. hem hava kararıp herkez uyuduğunda yazan bir yazarın girdiği entryler fazla dikkatimizi çekmez öyle değil mi? kendi izini kaybettirmeyi başarmıştır ki sadece bu yüzden ''kendini fark ettirmeyen yazar kötü değil, esrarengizdir'' benim gözümde.
bu kendini farkettirme işi çakma sanatçıların magazin programlarında görünüp kendilerini iyi sanatçı olduklarını sanmalarına benzer. bu tür çakma sanatçılar "gündemde olma" "her daim ekranda görünme" hastalığına tutulmuşlardır.

bu mealde kendini farkettirmek için çabalayan yazarlarda da bir farkedilme ne bileyim bir ünlü olma hastalığı vardır. ayrıca farkedilmek için öyle uzun uzadıya çabalamaya gerek yoktur. sözlükten üç dört tane tanıdığın olur (benim yok) "çok süper insan" "şu entry'sine koptum" tarzında üç dört tane nick altı entry girerler. sen de "ben farkedildim ne mutlu bana diye avunursun."

veya üç tane gerizekalı başlık açarsın bir kaç tane provokatif entari girersin; al sana farkedildin, ünlü oldun. bu kadar basit. ha o ün bi işe yarar mı? o da bilinmez.

not: reklamın iyisi kötüsü olur.
not2: şu ana kadar farkedilmediğim için de çok mutluyum.
iyi reklam vardır kötü reklam vardır gibi bi şey vardır buradan çıkan sonuç her reklam iyi midir?
yani önemli olan fark edil iyi olmasan da iyi derler mi?etiket meselesini içeren bir cümle.
bir terör örgütüne yaptığı şeyin iyi olduğunu söylemek, bir halkın önderine hakaret etmek farkedilmeye yeterlidir. eğer kendini farkettirmeyen yazar kötü yazardır tezi doğru ise terör yandaşlarıda, küfürbazlarda iyi yazar sayılırlar.
kendini intihar etmeyen kotu oyuncudur onermesinden de anlayacagimiz uzere, cem uzan geliyorum..
kendini farkedemeyen yazardır o kötü olan.

popülist olmaksa kendini farkettirmek o da kötünün iyisidir.

iyisine de okuyan karar verir kanımca.
Her insanın bi tarzı vardır ve anlaşılamamak yazanın değil okuyanın problemidir, diyerek karşı olduğumu belirttiğim önerme.
(bkz: büyük insanlara hakaret etmeyi marifet sanmak)
bu sözlükte sanat, edebiyat, felsefe hakkında entry giren kişiler hiçbir şekilde kimsenin umrunda değildir. -kendimden biliyorum lan- yani bu başlık içerisinde değerlendirecek olursak, millet düz diye, çoğunluk bir halttan anlamıyor diye ben kötü mü yazıyorum şimdi?! -bu bir soru değildir-
farkedilmek gibi bir amacı olmayan yazardır. içinden geleni yazar. iş olsun diye ota b.ka bişeyler yazmayan kimsedir.
bu noktada esin kaynağı olduğum yazıyı alıntılamak her sözlük yazarının görevi olmalı. şimdiye kadar kimsenin bunu yapmamış olmasına alındım doğrusu. üzücü bir durum.

muhteşem ve salkım salkım üzüm kokan bir şaheser için; (bkz: #2083801)
(bkz: ben çok iyi yazarım bu yüzden herkesi bozarım)
geçen gün kral tv'ye vj bülent'in programına bağlanan yeliz yeşilmen için sanatçı yazılıyorsa doğrudur. yani birileri bizi fark etmiyorsa kötü yazarız. vah canım celebrity olmayan tüyü bitmiş yazarım, vah benim sanatçı olamayacak kadar silikonlu memesi olmayan sanatçım. bu da gelir bu da geçer aldırma.
sözlük farket beni lan allahsız diyen yazarın, feryadının yumuşatılmış cümlecik versiyonu önerme. * * *
bilakis efendim, kendini farkettirmeye çalışan yazar varsa sözlükte, yanlış yoldadır. o iş çabalamakla olmaz, sen girersin kendince girilerini, eğer varsa sende bir cevher, muhakkak birgün biryerde farkedilirsin. ama debelenirsen "bende burdayım beni de görün" diye, şebek olursun anca.
bunun iki çeşidi vardır;
ilk grup arkadaş ortamında "uludağ sözlükte yazarım ben "demek için üye olmuştur.gerçekten yazardır ama hiç yazmaz,boyuna hava atar.
diğer grup her şeye bulaşmayan,ona buna laf atmayan,efendi efendi başlıkları okuyup,kendine uyarsa bie şeyler yazandır.ne güzeldir,farkedilmesindir.
(bkz: kendini fark ettirmeyen yazar kötü yazardır)

yazım yanlışlarına dikkat etmeyen yazar kötü yazardır.
fark edilmek için yazılan yazıdan pek hayır geleceğini düşünmeyen yazardır.zaten yazdıklarıyla bir gün fark edilir. **