bugün

kendini bir bok zanneden, kendilerinden farklı olan insanları aşağılamaktan zevk alan, kibirli, saygısız, maddiyatçı, batı özentisi soytarı, ego manyağı olan insan tipidir. nefret ederim böyle tiplerden. memleketim adananın çukurova ilçesinde bulunan kurttepe isimli semtten de bu yüzden nefret ediyorum. kurttepedeki insanların hepsi böyle değil ama istisnalar kaideyi değiştirmez.
hiçbir zaman egolarını sıyırıp kendinden olmayanı kabul edemeyecek ve dostlarıyla sıcak bir ortamda bulunamayacaktır. vah vah derim kendisine.
kendini öven her insanda olduğu gibi gerçeklik payı az olan kişidir.
Elit olmanın önşartları nelerdir?
Elit olduğunu belli etmeye çabalayan insandır. Sırf bu sebeple bile elit olamayacaktır.

Tepeden bakan ama aslında bir sik olamamış tiplerdir bunlar. Genelde baba parasıyla, eş dost itelemesiyle bir yerlere gelir, dişiyle tırnağıyla çabalayan insanları da küçümser.

Ulan sikik, başarabildiklerini imkanlarından çıkar sonra kalanı küçümsediğin insanlarla kıyasla.

Neyse ya tamam sakinim. Bi su alabilir miyim..
Bu ne rus romancısı hırsıdır?
Al suyun, iç kendine gel.
salak salak el kol hareketleri yaparlar, değişik değişik mimikler.. aslında hiç olmadığı biri gibi gösterirler kendilerini, o kadar emanet durur ki. kendini elit sanan birine öyle bir denk gelesim var ki... anlatamam. bütün haftanın sinirini atabilirim.
Müthiş komik oluyor bu tipleri izlemesi. Abartırsa itin götüne sokmaktan zevk duyarım.
Benimdir kendimi ne saniyorsam.
Vardı üniversitede böyle bir gerzek. Ben şöyle patronum şöyle arabalara biniyorum vs. Yalandan telefonu sahte arama yapıyordu inşaat ustalarıyla konuşuyordu biz de anlıyorduk tabi kimsenin olmadığını. Tam bir ruh hastası pisliğin tekiydi. Çok şükür kurtulduk.
kaçak ayfon kullanır. yada ayfon 11 i 13 proya dönüştürtmüştür.
ha ne oldu o iş.
patlatın boydan bir fotoğraf da sigara yakalım.
itelemeyeceğim adamdır.
hiç değilse dağ ayısı ya da aşiret mensubu olmakla övünmüyor.
bu bile iyi bir özellik.
yalnız elit olmakla luks arabanın ya da, inşaat amelelerine emir vermenin ilgisi olamaz.
elit olmak çok farklı bir durumdur.
elit olmak, bilgi, kültür, yaşam tarzı ile toplumun çoğunluğundan ayrılan ve insanlar tarafından saygıdeğer bulunan kişidir.

başlıktaki çocukcağızda en azından bir potansiyel var. ya kirovari takılan kurtlar vadisi tiplerine ne diyeceğiz. di mi?
statü olarak çok yüksek seviyede ve çok kültürlü aileden gelmiyorsa hem kibirli hem de insanları kendine güldüren biridir. elit olmak çok çok başka bir durum. elit olmak sadece kişinin kendisine bağlı değildir. elit olmak kişinin ailesine , aldığı eğitimlere, bulunduğu çevreye de bağlı bir durumdur. (bkz:kendini elit zanneden insan
kişi ilber ortaylı falan değilse ve o seviyede, o birikimde değilse yani öyle bir çevreden gelmiyorsa kendini elit sanan komik bir kişidir. (bkz:kendini elit zanneden insan