bugün

Atalarının Osmanlıya karşı yaptığı Şahkulu isyanında, ele geçirdikleri bölgelerde 50.000 masum sivili Sünni oldukları gerekçesiyle kadın-çocuk demeden katlettikleri göz önüne alınırsa, günümüzde atalarından miras kin ve nefretlerini sünni islam mensuplarına kusarken ateizm maskesinin arkasına saklanmaları oldukça doğaldır.

Bunun haricinde, dhkp-c mezhep faşizmiyle yanıp tutuşurken, terörist sempatizanı suratlarına Atatürkçü maskesini takarak, laiklik ilkesi dışında halkçılık, milliyetçilik, devletçilik ilkeleriyle uzaktan yakından alakaları olmayanları da oldukça fazladır ve insanları dindarlara karşı nefret aşılayacakları şekilde manipüle ederler.

Günümüzde herkesin elinde bir telefon ya da bilgisayar var. internet herkesin ulaşabildiği bir şey. Sosyal medyada çok rahat bir şekilde insanları kutuplaştırıyor, ayrıştırıyor ve manipüle ediyorlar.

Ayrıca Sünni olduğunu söyleyen ama Sünni olmayan bolca tanıdıklarımda var aralarından ve sürekli solcuları övüyorlarken, Canan Kaftancıoğlu, Veli Ağbaba, Barış Yarkadaş, Kılıçdaroğlu hayranı olmalarına rağmen, Atatürkçü ya da Türkçü olduklarını iddia ediyorlar. Türkçü olduğunu iddia etme nedenleri de zamanında Yavuz Sultan Selim'in Sünni Arap ve Kürtlerle birlikte Şahkulu isyanını bastırması nedeniyle Kürtlere duydukları kin ve nefreti çok iyi dışa vurmaları. Ama aynı anda dindar Türklerden de bu denli nefret ediyorlar. Üstüne bir de 'bizim Libya'da ne işimiz var, Arap değil mi Suriyeliler Esad öldürsün hepsini ne güzel işte!' gibi kelimeler kullanıyorlar. inanılır gibi değil gerçekten.
Cidden böyle birşey var gördüm, yaşadım, farkettim hemde birkaç kez bunların amacı ne olabilir?
güncel Önemli Başlıklar