bugün

kendisinin sığlığı yüzüne vurulduğunda atatürk'e hakaret ediliyor sanarak ortalığı velveleye veren kişidir.

atatürk'e dokunulmaz diyerek kendisine de bu dokunulmazlıktan pay çıkarmaya çalışan bir acizdir.
(bkz: kendini fethullah gülen sanan nurcu)
(bkz: fethullah in internet komandolari)
müslüman olsam en çok bu arkadaşlardan korkardım.

ya azdan gaza gelip de mustafa kemal'in istiklal mahkemelerinde yaptıklarını yeniden yapmaya kalksalar?

fena durumlar.

düşünün ki müslümansınız, kutsal kitabınız kanun koyuculuğu kendisine bağlıyor, sonra bir insan çıkıp dininizin bu gereğini yerine getirmek isteyen kişileri çatır çatır asarak, devletin kanun koyuculuk yetisini; kuran-ı kerim yerine insanlığa-millete veriyor.

ve bu ülkede kendisininin yaptıklarını tekrardan yapmaktan zerre çekinmeyecek insanlar var.

ortodoks müslüman olsam, cidden uyuyamazdım. ikide bir mustafa kemal'e çemkirirdim.

tekrardan fareler gibi gebertilme ihtimalimi hasbelkader engelleyebilir miyim, diye titrekleşirdim.

ne güzel bir diz çöküş değil mi?
komik duruma düşmekten başka bir boka yaramayacak durumdur.
kraldan fazla kralcı olmanın krala zarar vereceğini bilmeyen insandır.
özünde kemalist değildir,demekki mustafa kemal atatürk'ün düşünce biçimini henüz kavrayamamıştır.

ama yine de keşke sanmanın biraz ötesine geçebilse bu kişi.. zira ona şu dönemde fazlasıyla ihtiyacımız var.
atatürk ün annesinin adı nedir? sorusuna cevap veremeyen karaktersiz kişilik. yaşandı.
atatürk'ün son kurtarıcı olduğundan habersizdir. o ahir zamanda gelmiştir. daha da kimse gelmeyecektir.
allah rolünü üstlenip her önüne geleni cehenneme gönderen, günah işlediğini söyleyen müslümanlıktan bihaber şakirtler kadar hatalı insandır.

Atatürk olunmaz, fikirleri benimsenir, fikirleri yaşatılır. Atatürk olmaya çalışmaz hiçbir atatürkçü. çünkü olamayacağını bilir. Ama şakirtler allah olabileceğini, peygamber olabileceğini düşünürler.
(bkz: kraldan çok kralcı)
kendini allah sanarak insanları ve özellikle de kadınları ''şöyle yapan günahkar kadın'' tarzı çıkarımlarla yargılayan bir sözde dindardan daha zararlı değildir.
(bkz: hepimiz mustafa kemaliz)