1. 1.
  sonrasında gelen tükenmişlik tehlikelidir, çok önceden birikmiş faturaların tümünü tek bir kişiye kestirir...
  1 ... desalvos
 2. 2.
  bir bıraksa kendini yoğunluğunu farklı şeylere knalize etse .ben kelamının iticiliğini kavrayabilse .bütün dünya değilse bir kaçı anladığını sanacaktır.
  2 ... mrs lautrec
 3. 3.
  zira insan sade yaşamında kız arkadasından ayrılır, bursu yatmaz, işyerinden ayrılır veya sorunları vardır, ailevi sorunları vardır.. *

  bu sorunları çevresindeki en yakınlara anlatmak için çapa sarfetmektedir. zira insan ne kadar kendini yalnız hissetsede sosyal bir varlıktır. sözlerinin anlaşılmaması veya karşıdakinin onu gayet net bir şekilde anlaması önemli değildir. önemli olan sadece anlatıp aklına takılanları veya üzüldüğü olayları dışa vurma çabasıdır. insanı en azından bir süreliğine rahatlatan bir eylemdir. yakınlarının verdigi destek veya yardımlarla sorunu çözmek ve en azından harekete geçmek için bir fırsattır.

  nitekim hiçbir şey kendinde dahil uğraşmadan ve yorulmadan kazanılmamaktadır.
  ... rhanelli
 4. 4.
  karşındakinin hayatı nasıl algıladığıyla bağlantılı.
  kendisi bildiği birkaç cümlecikle ömrü-hayatını geçirmekten memnunsa, dilediğiniz tüm dillerdeki anlatımları biraraya getirelim, gene de anlatmak istediğimizi sadece kendi istediği şekilde yorumlayacak. gereksiz yere yorulmaya gerek yok. pas geçelim.
  1 ... mabrahar
 5. 5.
  aslında anlaşılamamış olmaktan yorulmaktır. siz ne anlatırsanız anlatın anlaşılamamış olarak kalacaksınızdır yine de.
  1 ... ben sanderson
 6. 6.
  "ne kadar anlatırsan anlat anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır" bunu unutmamak gerek. acı tarafı genelde anlar anlamasına ama işine gelmez, çıkar, menfaat ağır basar. merak etmeyin "gerçekten" anlayan anlamak isteyen tek seferde yapar bunu. birinciyi anlatın, ikinciyi bonus verin ama üçüncüde ceketi alıp çıkın. bırakın kendi cilalı anlamsızlıklarında kaybolup gitsin, siz yorulup durmayın.
  1 ... iremim
 7. 7.
  yeni arkadaşlıklar sonucu kendini anlatma hedesinin verdiği biraz kendini tekrar eden biraz heyecanlı yorulmadır.
  ... theangelofdeath
 8. 8.
  bireyin kendisini, duygu, dusunce hal ve tavirlarini anlatmaktan bikkinlik duymasi halidir.

  sozlukte tarafimdan hissedilen yorgunluk hissiyatidir efenim. anlatiyorum anlatiyorum.. elde var sifir... dogru soyleyin hepiniz mi erkeksiniz lan? bak lutfen ama.. hatun olup da benden saklayan top olsun mu?

  entry canlandigi takdirde gorulebilecek olan not: 2 satir entry yazdim 3 farkli sebeple silindi.. bunun bir rekor oldugunu dusunuyorum ve odulumu bekliyorum
  1 ... oneydilan
 9. 9.
  egoist birinin yapamayacağıdır.
  ... paladinden kacan skirmish
 10. 10.
  (bkz: en iyisi susmalı)
  ... suzan avci