bugün

dolandırıcılığa bambaşka bir boyut katan hadisedir. kimi ararsan var aralarında. isa, musa, muhammed, hızır ve de allah. din büyüklerini bir bakıma anlarım, hadi zorlayalım peygamberleri de anladım diyelim, lan sığır! allah tan bahsediyoruz. yaratıcı senin gibi bir maldan neden para istesin. bu kadar mı beyin erozyonu geçirdin? sen beynini neyle besliyosun da bu derece fantastik bir rol biçtin allah ve peygamberlerle.
velhasıl dolandırıcıları tebrik etmek lazım zira bu denli rollerini büyütmeleri takdire şayan. dolandırılan kağnıya gelince; sikerek cennete gönderen şeyhin müridi olduğundan kıllanmıyor değlim açıkçası.

(bkz: selam canım ben allah)

edit: başlık başa kaldı. link verelim bari.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/3896235.asp?gid=71
(bkz: hasan sabbah)
yalnız ve güzel ülkemde ayrıca bana sorulmadan mensup edildiğim dinde böyle mallıkların olması şahsıma dil tutulması yaşatmıştır. hayır efendim mallığı yapam dolandırıcılar değil, bir takım safsataları din diye yere göğe sığdıramayıp, sonra da allahı telefonla aradığını sanan zavallılar. devam güzel abicim dine körü körüne sorgulamadan etmeden inanmaya devam.
ha o dolandırıcıların şu an yerinde olsam söylediklerimden bir an olsun caymam yiyeceğim hapis cezasını herhangi bir ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde en-el hak diye diye geçirirdim.
badeci hoca olayından sonra pek şaşırtmayan haberdir.
millet badelenmek için sıraya girmiş, güzel yurdum benim.
(bkz: firavun)

gerçi siki tutmuş sonradan.
hala böyle durumlara inanan cahil insanların acayip mevcut olduğunu gösterir. ve en önemlisi de bu cahillerin de dini yanlış aşıladıkları bir neslin geliyor olması. yazık.
asıl buna inananlara hayret etmek gerek.
hiç mi aklınız yok, koyun gibisiniz ya..
bizim toplumumuz bu kadar mı cahil ya. Hiç mi akıl mantık yok şu inanlarda.
Sizde bu koyun psikolojisi olduğu taktirde bi sikim yapamayız biz.
*
(bkz: müslümal)
Haberi okuduğumda çok şaşırdıgım durum.
Ama anlamadıgım bişey var. Hala bu gibi dolandırıcılara inanacak kadar cahilmiyiz? Hiç gelişmedik mi? Bu 'allah' olduguna inanıp dolandırıcılara para verenlerede ceza vermek lazım, ceza dediysem bi cami hocasının yanına götürmemiz yeterli olur sanırım, dinlerini daha iyi bilmeleri için.
2006 yılına ait bir haber üzerine konuşuyoruz. aslında daha yenisi var.
(bkz: başbakana dokunmak bile ibadettir)
ülkemizde ilk defa olmayan bir olaydır.

-- spoiler --

Kayseri'de "Ben Cebrailim (Azrail bile degil!) hepinizin caninizi alacagim," diyerek tehditler savuran adam çevresinden 200 milyon Lira haraç aldi...

-- spoiler --
cemaatlere fark atmış çetelerdir. cemaat liderlerini evliya,peygamber,mehdi
ilan edilen ülkemde olası normal olaylar .
insanlarımızın ne kadar aptal olduğunun açıkça görüldüğü durum.

ya nasıl bir mantıktır bu, kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz nasıl hala böyle insanlar olabiliyor. bizim halkımız bu mu? bu kadar aptal mı? bu kadar gerizekalı mı?
sanki bazı kişilerin aptallık seviyesini ölçmek için yapılmış bir çalışma gibi. gerçekten bu şekilde insanların kandırıldığını görmek inanlmaz ve bir o kadarda komik. inanalara gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
dolanana kurban dolanana dolananaa, dolanana hayraan dolanana dolananaa. *
o derece özel sipeşıl bi insandır buna inanan insan. şaka gibi.
Tutan bir dolandırıcılık yöntemi. Daha önce böyle bir kaç haber oldu

Kendini polis olarak tanıtarak dolandırmaktan daha az riski var. Ben Allah'ım derseniz günah diye şikayet de etmezler. Şaka değil zaten ciddi ciddi inananlar oluyor.