bugün

ergenlik dönemi bunalımları yaşayan genç kızdır. ergenlik dönemi gençlik edebiyatı şaheserlerinin başat aktristi olan kızdır. (tanımlardan tanım beğen abla)

bayanlar bu ergenlik dönemi geyiğinde daha şanslıdır. anneleriyle paylaşabilirler sorunlarını. ama erkeklerin böyle bi durumu yoktur. türk aile geleneğinde babaya karşı bi mesafeli olma durumu vardır her zaman. onun yanında osurulumaz, sigara içilmez falan. bu da erkeği dezavantajlı kılmıştır hep.

kız, bir sorunu olduğunda hiçbir şeyden bir şey yokken birden sofaradan hıçkıra hıçkıra kalkar ve odasına yaklaştığında bu hıçkırığı ağlamaya çevirerek odaya kitler kendini. anla ki olmadık bi yerinde sivilce çıkmış ya da hoşlandığı, platonik duygular beslediği çocuk buna "şişmansın ve memelerin de kafam gibi ayrıca" demiştir. bu minvalde bi problem işte.

neyse aradan zaman geçer. baba daha rahattır anneye göre. ama ana yüreği öyle değildir. bir ya da iki saat sonra hemen kızının kendisine bi zarar vermesinden endişelenir ve babayı bu konuda uyarır. sonra demokratik aile yapısı içinde hep beraber ergenle sorunları konuşulur, tartışılır ve çözüm yolları aranır. ohh! şuna bak! kebap!

hiç unutmam bir gün ben de kendimi odaya kapattım. yukarıdaki kız için anlattıklarımın başıma gelmesini bekliyorum. odada zaman geç allah geç... geç allah geç... gelen giden, uğrayan yok. bağıra bağıra öküz gibi ağlamaya başladım. gene ses seda yok. sonra ebeveynlerimin tavırlarını kolaçan etmek için oturma odasına gittim ve şu diyaloğa kulak misafiri oldum.

- tevfik, oğlan doğru düzgün bi şey yemedi bu akşam. pek de durgundu. odasına kapattı kendini sığır gibi sesler çıkarıyo. kendisine bir zarar vermesinden endişeleniyorum.

- bırak hanım allasen! onun en deli zamanları bunlar. varıp baksan otuzbir çekiyodur eşşoğoluu!! utandırmayalım pezevengi.

nasıl geniş bir baba bu ya? nasıl bir ebeveynlik anlayışı? ne otuzbiri ayrıca? heralde çıkardığım sesler yanıltmış olacak peder beyi. ben ilk otuzbir girişimimi 27. yaş günümde gerçekleştirdim. onda da muvaffak olamadım. ancak 28 yaşında tam anlamıyla ilk masturbasyonumu yaptım. hal böyleyken adam tutmuş beni otuzbirle itham ediyor! yazıklar olsun baba! yazıkları olsun...
icine seytan girmis kizdir.
(bkz: the exorcism of emily rose)
acilinden tedavi için ikna edilmesi gerken kızdır.
(bkz: karantina)
(bkz: emodur o emo)
kendini s.tir et asil bize zarar verebilecek kizdir. tehlikelidir, tirsilmasi gerekendir, uzak durulasidir.
güncel Önemli Başlıklar