bugün

Kendinden nefret etme durumudur. Örneğin ben bu sabah yine göğsümü çizdim cam kesiği ile.
kendini olayların kurbanı gibi gösterip sorumluluk almaktan kaçma yoludur.
bir nevi kendini cezalandırmak ve o hatayı damgalamaktır. unutmamak için. ve buna eğilimi olan insanı rahatlatır. kendi iç mahkemesinde kendini suçlu bulup cezalandırmış ve cezasını çekmiştir. böyle düşünüldüğü için bir rahatlama hissi yaratır.
ilgi eksikliği nedeniyle hissedilen ihtiyaçtır. Kişi ilgileri üzerine çekmek istiyordur ama çoğu zaman kendi bile bu durumun farkında değildir.
Kendine sinirlendiysen demek ki.
Kendi kendini cezalandırma yöntemi.
(bkz: arabesk dinlemek)
yer yer mazoşistçe bir ihtiyaçtır.
bilinen aksine acı yoktur, -kolumda sigara söndürdüğüm için biliyorum- bütün sinir bir anda boşalır dünyaya yeniden gelinmiş gibi olunur. acıdan sonraki izlere bakılınca da büyük haz alınır. ama kesinlikle acı da zarar da yoktur büyük bir keyiftir...
kimisi için bi sigara tiryakisinin, gün içinde içtiği ilk sigarası gibi zevk veren bir ihtiyaçtır..*
pişmanlık ve acı hissi sonrasında açığa çıkan ihtiyaçtır.
vücudun de şarj olmasına yardımcı olur.
duvara yumruk veya yumruklar atılır kapılar tekmelenir böylece de şarj olunur.
insan olmanın unutulduğu zamanlarda, insana dair bir şey hissetmek isteyen insanların yaptığı eylemdir.kimisi sanat aracılığıyla hisseder insan olmayı, kimisi de kendine zarar vererek.
(bkz: sigara)
çaresiz olduğunu hisseder bazen insan... etrafına değil de kendine zarar verir. canı yansın ister,izi kalsın ister. ne zaman olur tüm bunlar? aşk acısı çekerken.
(bkz: hayattan bıkmak)
(bkz: acı çekmek)
(bkz: dikkat çekmek)
askerliğin ilk günlerinde girilen bunalımlardan dolayı çok sık olduğu söylenmektedir.

(bkz: koluna jilet atmak)
(bkz: kolunu doğramak)
(bkz: aşık olmak)
güncel Önemli Başlıklar