bugün

(bkz: kendimi kandirabilirim ikimizde gorursek eger)
çocukluktan kurtulmanın ilk anlarıdır.
büyüdüğünüzün anlaşıldığı anlardır.
yalanlarla başlar,
masumiyetinizi terk edersiniz,
sonuç olarak da;
yalanlarınızla baş başa kalırsınız...
geçmiş olsun.
(bkz: insanları aptal yerine koymak)
hayatı daha sorunsuz yaşamanın kurallarından birisidir bu.. her insan yapar.. yani öyle bir yapıdayız ki kendimize yalan söyleme ihtiyacı dahi hissediyoruz bazen.. iyi de oluyor.. o kadar önemsemeyin bu durumu, abartmayın da tabii ki..

"ben yapmam" diyen kişi de bunu diyerek söylemiştir yalanı kendisine..

şunun şurasında 3-5 kısa gün yaşıyoruz gerçeklerle kirlenip, nefret edilesi, kan kusturan bir 3-5 gün yaşayacağımıza yalanlar doldurup, gözlerimizi bağlayıp sorunsuz yaşarız daha iyi..

nasıl olsa evren sahibi kanun koyucu ve onun emrindekiler iyi de yaşasak kötü de yaşasak bize hesap soracak ve bedelini ödetecek..
kendi istediğiniz şeyleri kendinize inandırmanızdır.zamanla yerini çok büyük hayal kırıklıklarına bırakır.
bir daha şu zıkkımı içmicem.
öğrencilerde en sıkı görülen " bugün ders çalışmaya başlıyorum " cümlesidir . bunu kuran kesinlikle o gün ders çalışmayacaktır . *
(bkz: unuttum onu)
insan kendisinin söylediği yalana bile inanıyosa salaktır yahu.
kendiyle tamamıyla ilişkide olmayı başaramamış her insanın yaptığı şeydir. kim başarmış ki zaten kendi içindeki sesi toplumun ya da başkalarının cızırtıları olmadan duymayı? kendimize ait düşünceler ve karakter DNA'mız hiç olmadı aslında. bunun bilincinde olan her insan, kendine yalan söylediğinin de bilincindedir. yine de bu konuda çok fazla düşünüp sıyırmamak en güzeli.
Tanrı'yı kandırmaya çalışmak gibidir.
başkasına dürüst olmak, kendine dürüst olamamak.
kendine yalan söylemek değil de, kendine gerçeği itiraf etmekten kaçınma, kabullenememe halidir daha çok. ve hep çaresizlik durumlarında başa gelir. illet bir durumdur.
grup 84ü akla getirir.
daha da kötüsü kendi yalanıma kendim inanıyorum.
(bkz: yazarların en çok yaptıkları)
(bkz: yapma volkan yapma)
Yalanların en kötüsüdür kendine yalan söylemek. Bazen öyle bir şey olur ki bunu kendinize yapmak zorunda kalırsınız.
sürekli yaptigim eylemdir. baskalarina karsi her zaman durustumdur. ama kendime her zaman, her konuda yalan söylerim.
mantıksal olarak imkansız.
(bkz: mitomani)

Mantıksal olarak mümküjdür.
içimizdeki pollyannadan kaynaklanır.
her şey iyi der güzel der sonra na böyle sıçarız.
Eğlencelidir.

Bunun abisi için;
(bkz: Bazı hayaller güzel bazı gerçekler acıymış)
Söylemesine söylüyorum ama ikna etmek için canım çıkıyo.
insanın kendine karşı işleyebileceği en büyük suçlardan birisidir. Size sadece anlık mutluluklar kazandıracak şeyler için 1-2 senenizi çöpe atmanıza neden olabilir.

Bu günahın en büyük affı inanmak istediğiniz şeyin yalan olduğunu kabullenip ona göre hamle yapmaktır. Aksi taktirde sizlere kendi ellerinizle yapıp ettiğinizden başka bir şey yoktur.

Sadece nefsinizi kınayın, başkasını değil.
Yalanların en güzeli. Kendinden başka kimseyi incitmez, rüya gibi, uyanana kadar.
güncel Önemli Başlıklar