bugün

Samimi olmayan cümle.

Kendine cici bak gibi.
Bazen yapamadığım. Örneğin bugün doğru düzgün bir şey yemediğim için çok bitkinim ve çok kahve içtiğim için midem bulanıyor. Vücudum ödemli olduğu için kendimi çok çirkin buluyorum. Ağlayasım geliyor ama ağlamayacağım. Ve her şey sinirlenirimi bozuyor. Her şey. her detay.
En harkia iyi dilek sözlerinden birisidir.
Benim yalan dünya dizisindeki Açılay karakteri sayesinde duymuş olduğum bir söz kalıbı. O kıza yakışıyordu arkadaş.
(bkz: sevgiyle hoşçakal)
bir ara acayip popülerdi ama şimdi parlak günlerinden çok uzakta. 5-6 sene önceydi her entel özentisi bunu kullanırdı. tutmadıysa demek ki..
gavur özentisi tipler tarafından kullanılır.
kullananla konuşmadığım söz öbeği; bir yaştan sonra özentiliği bünye kaldırmıyor.
kendini her şeyin ve her kesin üstünde gören narsist kişiliklerin kullanmayı sevdiği söz öbeği...buz gibi ve samimiyetten uzak...saçma...
kendine nasıl davranmak istiyorsan öyle davran. aranıza giremem.
kezban yaşamul'un sıklıkla kullandığı saçma sapan söz.
kendine iyi bak'ın vıcığı, gıcığı.
elini korkak alıştırma, çek otsbiri sev güzeli babında söz.
(bkz: kendine cici bak)
söyleyene de söyletene de çift dalma isteği uyandıran söz.
şu dünya üstünde en tiksindiğim zorlama cümlelerden biri. Son derece sahte ve uyduruk olan bu cümle kendine iyi bak gibi güzide bir cümlenin büyüklüğü altında ezilir de ezilir. Ama özenti arkadaşlar bu cümleyi gene de kullanır. Bir diğer ezik cümle ise hapşurduktan sonra söylenen iyi yaşa dır. bu cümle de berbatttır. *
söyleyen kişiye karşı kıl olma hissi uyandırıp, suratınızın değişmemesi için uğraşmanıza, "bu adamla bi daha görüşmeyeyim en iyisi" diye düşüncelerin aklınızda fırıl fırıl uçuşmasına yol açan cümle. bu sözü söyleyenlerin allaha yakın, sosyal ortamlara uzak olması gerektiği aşikardır.
kendine iyi davran sözcük öbeğinin bir üst ve yeni versiyonu kendine cici bak.
-kendine iyi davran.
-aramıza girme lütfen.
(şizofren)
cep telefonu versiyonu için
(bkz: kid)
(bkz: kedine iyi davran) *
(bkz: bir ükte bir bakınız tamamdır yazınız)
bana her zaman garip gelmiş veda cümlesi. ulan ne demek kendine iyi davran mazoşistmiyimki bana bunu tembih ediyorsun. kendine iyi bak sözü daha sempatik gibi geldi bana.
kendine iyi bak ın tarz yaratmış bir versiyonudur. ayrıca kendine iyi bak ı kısaltıp kib diyenlere ayrı bir ayar çekesim var.
(bkz: kendini okşa)
- kendine iyi davran!
+ ?!!?!?

öyle ziyan bir sözdür ki bu "kendine işkence yapmayı kes" der gibi bir anlam ifade edebilir. bu sözle karşılaşan kişi kendisine haksızlık ettiğini sanır, bir anda sarsılır. yakın zamanda yaşadıkları bir film şeridi gibi gözünün önüne gelir. "acaba ben kendime haksızlık mı ediyorum da böyle bir şey dendi bana?" diye bir sorar kendisine. bir anda irkilir, kalp atışları hızlanır. sonra geçer...

+ * kendine iyi davran mı? yok yaa!

(bkz: algıda seçicilik)