1. 1.
  kişinin düşebileceği en bataklık durum, kendine güvenini kaybetmenin bir ileri safhası. etrafta ne güvenilen biri, ne inanılan bir değer kalır. her şey üstüste gelir, yıllar yılı karakterin oturtulduğu temel ayaklar isteyerek birer birer yıkılır, "sikseler yapmam hacı" denilen şeyler sike sike yapılır. bir yanlış diğerine yol verirken yukarıdan başka biri seyrediliyordur sanki, ama kontrol kaybedilmiştir bir kere. herşey iyiyken neredeydin dedirten murphy kanunu bir türlü kıçından ayrılmaz.*
  4 ... guardian of midgard
 2. 2.
  uzun vadede mutlu olmak adına, haddinden fazla mantıklı davranmak ve en sonunda yine mutsuz olmaktır.
  4 -1 ... pogo
 3. 3.
  yenilgiyi kabul etmektir.
  1 ... deepinthedeset
 4. 4.
  (bkz: kendini unutmak)
  1 ... pardayan
 5. 5.
  sıçtığın andır. insan kendisinin yapabileceklerine, olabileceklerine inancı yitirdi ise ya bundan sonra bir şey yapamaz ya da hep başkalarının dedikleri ile var olur. bu da onun dünya üzerinde sadece belirli bir alan kaplamaktan başka bir misyonu olmamasını sağlar.
  3 ... dipci
 6. 6.
  birey kendisine inanmazsa başkaları hiç inanmaz.
  acilen silkelenip kendisine gelmelidir, bu onun hayatıdır
  ve son olarak, mutlu yaşamanın bir yolunu bulmaldır.
  3 ... insansiii gel pisipisipisi
 7. 7.
  ASLA DEDiĞiM BiR ŞEYi DAHA YAPTIM.. ARTIK BENDEN Bi CACIK OLMAZ..VUR DiBE..TRiBiDiR.
  ... anoukk
 8. 8.
  başarısızlık yada kayıp sonrası yaşanabilecek ruh hali.

  neye elim atsa kuruyor modunda hiçbirşey yapmama isteği doğuran haldir. yapsan gayret etsen ne olacak ki , nasılsa o da çakılacak.

  ilerlemesi durumunda kendine olan saygını kaybetme sonucunu da doğurur , ki bu bitiş anıdır artık. intihara götürür. aynada gördüğün surattan tiksinmeye ne kadar dayanırsın.

  çözüm aslında basittir.

  önce ayyaşlığı , hapı , otu boku bırakacaksın acilen. Yakınların desteği gerekir , konuş onlarla , ancak yetmez. Profesyonel destek almadan çözemesin bu sorunu. Belki irade abidesi bir cevher vardır içinde , kapanırsın bir mağaraya , 1 ayda çözersin ama ne gerek var , 21nci yüzyıldayız lan , millet alnı kırışsa doktora gidip 2 dakkada botoks yaptırıyor artık. Senin problemin o kadar ciddi ki , profesyonel destek almadan hayatını sikerten bu ruh halinden kurtulman çok zor yada çok uzun sürer.

  Bırakın kendinizi bi terapiste , adamın işi bu lan , bırakın beyninizde dolaşsın. Sorunu bulsun ve imha etsin. olmadı mı , başka terapiste git , yeter ki, git otur lan terapistin koltuğuna , anan doğururken büyütürken neler çekti seni, bu kadar kolay mı vazgeçmek ? seni sevenler için git , hiç mi yok hakları ?

  (bkz: ben bu yazıyı kendime yazdım)
  1 ... daedalus
 9. 9.
  çok kötü bir durumdur; genellikle aile sebeblidir!
  ... levvame
 10. 10.
  kendimize inancımızdan başka kaybedecek neyimiz var ki diyorduk, o da gitti. gerisi insanın piçi, demirin tuncu, tanrının hıncı...
  -2 ... l or d