bugün

çevreden gelen tepkilere içerlenmiş akabinde kendini düzeltmeye çalışan yazar.
sözlükte birilerine ayar vermek için can atan yazarların varlığından haberdar, ayar verilecek bir duruma karşılık entrysini süzüp bütün ayarları kendisine tek tek veren, sonunda da "verilecek ayarları ben verdim, adam gibi entrynizi girin" diye artistik yapan yazardır. verilmeden geçilemeyecek olan bakınız için,

(bkz: aa bu benim lan)
kendi kendinin doktoru olmak sözünün içini dolduran yazardır.
yazanına dikkat etmeyen düşünceleri kıvrak yazar kişisidir. kendi haline bırakıyoruz yakında bu ayarıda bozulacaktır.
(bkz: bu ayarı sana verdim)
ayarmatör yazarın ta kendisidir, eş, dost, çoluk, çocuk, amca, dayı, yeğen gözü görmez verir ayarı çünkü kendisine de ayar verebilecek kadar cesaret vardır bu yazarda. hele bir de verdiği ayarlar yeme de yanında yat cinsinden ise sözlük dünyasında efsane olacak insandır.
bir ben var benden içeri diyen yazarın içindeki 'ben'lerin birbiriyle anlasamaması sonucu yasaması olası durumdur..
bir zeka göstergesidir. çünkü zeki biri şimdilik onu görmezden gelse bile ileride hata yapabileceğini bilir, hatalarından ders çıkarır. ancak bir de "ortamın samimiyeti" diye bir değişken vardır. her ortamda da yoğurdum kara denmez. yoksa adamı tefe koyarlar. sözlük de öyle bir ortam mı bakıp göreceğiz.