1. 1.
    benim dışımda kimsenin yapmadığı durumdur. eğer sizden iki yaş büyük olan bu şahıs size zorla ağabey dedirtiyorsa ve demeyince hemen sinirleniyorsa daha kötüdür. gördüğüm hiç kimse kendinden 1-2 yaş büyük birine abi/abla dememektedir. benden sadece 2 yaş büyük diye kuzenime abi demek zorunda kalan beni rahatsız eden durumdur.
    2 ... merveyitavla11
  2. 2.
    kendimden 10 yaş büyük olmadığı sürece demiyorum.
    1 ... uzay muhtari
  3. 3.
    doğru olmayandır.
    ... merveyitavla11
  4. 4.
    yapmak zorunda kaldığım sinir bozucu eylem. demiycem lan!
    -1 ... merveyitavla11
  5. 5.
    o anlık ona karşı hissettiğim duyguya bağlı. ne bileyim olgun aklı başında yaşından büyük duruyorsa abi derim bazen de demem sonuçta lazım olabilir.*
    10 ... sezenist a feminist
  6. 6.
    iş ortamı vs itibariyle, sadece yaştan ibaret olmayan hiyerarşik durumlar söz konusu olabilir.
    1 ... usualsuspects
  7. 7.
    doğru olmayan davranıştır. bu eylem size birileri tarafından zorla yaptırılıyorsa daha da kötüdür. benden sadece 2 yaş büyük birine neden abi diyeyim? hiç kimse (öz kardeş olanlar hariç) iki yaş büyüklere abi/abla demezken ben neden diyeyim amk?
    1 -2 ... merveyitavla11
  8. 8.
    Benden iki yaş bile değil 1 buçuk yaş büyük olan teyzemin oğlu için annem ve teyzemlerin sürekli dile getirdiği olay. Kardeş ve arkadaş gibi büyüdüğümüzden dolayı kendisine hiçbir zaman abi demedim ismiyle hitap ettim ve ona göre de bir sorun yok ama büyüklerimiz benim yanımda onun ismini anarken ömer abin derler.
    2 ... ustegmenin postasi
  9. 9.
    benim birine abi-abla demem için bi büyuklügünü görmem lazım
    10 yaşta buyük olsa bu böyle.
    1 ... nobody s
  10. 10.
    Kendimden 1 yaş büyük kişilere bile abi diyorum.

Küçüklükten alışmışız zor gelmiyor açıkçası.
    2 ... kendihalindeyazarx