bugün

çocuklukta böyle bi hataya düşülebiliyor. sürekli kişiye normal gelen yaramazlıkları yapmak sonucu işitilen azarları haksız bulmaya sebep olup kendini üvey sanmaya varabilir *
manyaktır. kendini beğenmişin tekidir. benmerkezcidir. uzak durulasıdır nihayetinde hatasız kul olmaz.
(bkz: narsist)
(bkz: buyrun benim) mükemmeliyetçi insanlarda görülür.
onlara kısaca duvar işlevi gören varlıklar diyebiliriz. bağıra bağıra gerçekleri yüzüne haykırsanız bile burnu gökten aşağı inmez. dünyanın en mantıklı adamı gelse onu alt edeceği düşünülen konuşmayı yapsa yine de bana mısın demez.motora bağlamıştır artık sürekli kendi bildiğini okur. bir ara gözünün önüne geçip eller kollar sallanır; hu hu alooo orda mısın bişe diyorum dimi, denir ümitlice. ama karşıdaki yine başkalarını suçlamaya devam eder.. herkesin karşısına çıkabileceği insan(!) tipidir. bi süre sonra pes etmek ve bir daha onlara bulaşmamak gerektiği düşünülmelidir..
ender görülen mütevazi insanlardır, dikkatinizi çekeyim ben mükemmelliğimi buna borçluyumdur.
kendini beğenmiş ve bencil insanlardır. kusursuz olduklarını ve dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanırlar. allah şifa versindir.
hatasız kul olmaz mantığına ters düşen insanlardır.
kendine hiç bakmayan insanlardır. bunun yanında empati de kuramaz bunlar. en belirgin özellikleri de hep karşı tarafı suçlamaktır, suç bulma mekanizmaları oldukça gelişmiştir ve durdurak bilmeden çalışır. ***
ergenlikten çıkamamış kişilerdir.herkes sürekli onların zıddına gider.herkes yanlıştır.
(bkz: neden herkes bana karşı)
empati nin e sinden nasiplenmemiş ordu kadar çok insan sürüsü.
böylesi dünyayı kendi etrafında dönüyor sanır, her şeyin merkezinde kendi vardır. ama karşısındakine bir o kadar yoktur.
tipik siyasetçi tanımı!
hırsız psikolojisinde olan insanlardır.

Hırsızın biri, cami ayakkabılığına şu notu bırakmış:

"Ayakkabılarınıza sahip olun, beni günaha sokmayın."
aşırı özgüvenli görünen ama aslında içine bakılırsa komplekslerden kendine duvar örmüş insanlardır, iyi kalpli olanları da var üzülüyorum onlar için.
oysa ki en büyük hatanın kendini olduğunu göremeyen kişiliği beş para etmez hayssiyete sahip olmayan insanlardır. kendilerini hiç bir zaman sorgulamazlar ama asıl sorgulaması gereken şey kendi kafa yapılarıdır. bu kadar küçük bir beyne sahip olmasalar keşke yazık. bide üste çıkmaları yok mu gerçekten gülünesi bir tip. keşke biri gösterse aslında bir hiç olduğunu.
Her şeyi doğru yaptığını düşünen varlıklardır, aman hata yaptığını söylemeyin ha tartışmaya çok müsaitlerdir.
kendini beğenmiş götü kalkık insanlardır.
burdan üstadın lafını paylaşmak isterim

"Hiç hata yapmayan insan, hiçbir şey yapmayan insandır. Ve hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır." /Yunus Emre
Öz farkındalığı sıfır olan insandır...
egoyu doruklarda yaşayan, bencillik kokan insandır.
Onu öyle şımartanlarin yüzünden.
Uzak durulması gereken, narsist insanlardır.
bu salaklık bence bigün hastalık olarak tanımlanacak. söylemesi hoş bir isim takarlarsa uzmanlar duyarız; "ben şuyum ben buyum" dediklerini psikopatların.

herkes baya baya hata yapar. üstelik dev hatalar. insan olmanın şartlarından biri. siktiret bunu. hatasızken güzel değilsin. kimse yara izi olmayan bir kahramanın hikayesine inanmaz.
Saç baş yolduran, zerre keyif vermeyen,sığ ve minik pencereleriyle can sıkan güruhtur.

Anlamazlar, anlatamazsın, çünkü onlar bulunmaz Hint kumaşı, bilgelerin bilgesi,hata yapmayacak kadar uludurlar!
Ayyy g.tüm! Evet!
Yanlış, özeleştiri çok önemli..