bugün

bir ileri görüş (!) bildirisi.
görmeye devam.
tek sorun şu Avrupa bizi görüyor mu?

görsel
Avrupa ile bu kadar uzaklaşma sonucu ortaya çıkması şaşırtıcı cümle.
(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor)
Oy bitti oy. Akp’de eski söylemlerine geri döndü ama seçmen de öbür tarafa döndü. Hayırlısıyla ilk seçimde arkadaşları uğurluyoruz. Nasipse sonra da yargılıyoruz. Hamdolsun.
hayır hayır kesinlikle değil

şahsım olarak

şahsımı rihannanın yanında görüyorum

feyzden evlenme tekilf ettim

kabul ederse

abbas yolcu.
avrupa göçmen ve mülteci politikalarında gayet radikal bir tutum izler. en yoğun ateş hattındaki bölgelerden bile savaş mağdurlarını alırken yığınla prosedür hazırlar. bosna-sırbistan-kosova savaşı döneminde bile bunu uygulamıştır. geçici göçmen yasalarını hayata geçirerek.

türkiye'deki işsiz türk nüfusunu bi kenara bıraktım, kürt işsiz popülasyonunu da kenara bırakalım, suriyeli ve afgan göçmenlerin olduğu bir ülkeyi niye kabul etsinler? bugün avrupa ile sınırlar kalksın, en az 30 milyon işsiz avrupa'ya dağılır. avrupa asla kabul etmez bunu. adamlar 1 milyon göçmeni bile alırken meslek sınıflarına bakarak alım yaptı. vasıfsız işçi sınıfını kabul edecek kadar keriz değiller.
Ben de genelde görürüm. ev avrupa yakasında, iş avrupa yakasında daha ne olsun. Hiç.
F1 istanbul da şampanya yerine gazoz verildiğinden belli kendimizi Avrupa da gördüğümüz.
Avrupa bizi görüyor da uzun, biz avrupaya burnumuzun ucunu sokamıyoruz. o ne olacak? yine 2023 tarzı bir saçmalık.
Hukuku, kurumu, kuvvetler ayrılığı olmayan bir ülkeyi avrupa ne yapacaksa.

Hayaller paris, gerçekler bitlis.
hani nerde kendini avrupa'da görüyorsun? ümmetçi, ortadoğucu değil miydin sen, şimdi avrupa'ya mı yanladın? türkiye avrupa'nın parçası gözükmesin diye avrupa'nın müzik yarışmasından (eurovision) bile türkiye'yi çektin aldın.

al bak seçim mitinginden buldum yapıştırdım: "bunlaaar siyaset nedir bilmezler. ancaak hakaret ederler. unutmayıın. Kahire, Gazze, Kudüs, Bağdat, Şam, Humus, Saraybosna bizi izliyor." mitingde haykırmaya gelince "merhaba kahiree, selam mogadişuu, hürmetler şaam". avrupalılar da salaktı çözemiyor çünkü aralıksız verdiğin dinler savaşı soslu mesajları.
görsel
avrupa da bizi göreceh mi ?