bugün

kendini beğenmiş kibirli insandır.
adriana lima,megan fox,bar refaeli bile kendinde beğenmediği kusurları sıralarken bu insanlara harbi dayanamıyorum.
sanki dünyanın en yakışıklı veya en güzelisin de triplere bak gülünç.
olması gereken insandır. günümüz kozmetik anlayışına göre daha çok kadınlar olmak üzere erkekler de sömürülmekte ve çirkin oldukları bilinçaltına yerleştirilmekte. bunu düşünen insan da çareyi plastik cerrahide, kozmetik ürünlerde buluyor. insanın kendini beğenmesi gerek. insanın kendine saygı duyması gerek. bedeniyle barışık olması gerek.

kendini beğenen insan iyidir. iyi olmayan, kendini beğenip başkalarını küçük görendir.
Kendini beğenmiş kibirli insandır sen kendini değil el seni beğensin.
Sürekli kendini anlatan, yaşantısının detaylarını çok farklı,ilginç bulan insandır. Kendi hoşgörünüzden,saygınızdan çok ses etmezsiniz. Anlattıkça,dinlersiniz. Aradaki birkaç cümlede harcadığı para ve kadınlara yönelik yargılarını zaman zaman tekrarlar. Yakışıklılığının ve parasının egosunu yüklendikçe üzerine karşıdaki insanında, diğerleri gibi kendisinden etkilenmiş,üstünlüğüne hayran kalmış zanneder.
Sonra abuk sabuk sevilmişliklerinin verdiği güven ve kendinden eminlikle, sizide aynı şekilde değerlendirip en derin yaranıza dahi acımasızca bastırdıkça bastırır keskinliğini cümlelerinin..
Derin bir nefes alırsınız, enderin yaranızı kendiniz kanatmaya hazır olursunuz ve başlarsınız açıklamaya. Sertliğinizin ve hırçınlığınızın karşısında tepkisiz, şaşkın, ne oldu şimdi algısızlığıyla "kendini anlattığı bütün cümleleri" etkisizleştirirsiniz.

Siz kaybetmeyi kadından,erkekten,aşktan,meşkten öğrenmemişsinizdir. onun yaparım,ederimlerini, ondan önce siz yaparsınız.
Çirkin kezbanlara dert olmuş insandır.
Baban işçilikten kaçmişsa, annen sütünü kesmişse ve sen böyle olmussan biz ne yapalım tatlım?
Kibir, fiziksel olarak kendini beğenmiş kişilere söylenemez. O başka bir boyuttur. Bir insan ortalamanin üzerinde güzel ya da çirkinse bunun farkındadır zaten.
Güzel olduğunun farkında olmak ve bunu dile getirmek kibir mi?
Bu olsa olsa çirkin kezbanların damarına basmak olur. Evet böyle açıklayabiliriz.
her kendini beğenen insanı kibirli diyerek nitelendirmek ne tür bir saçmalıktır merak ettim. insanın fizik olsun huy olsun kendini beğenmesi, kendiyle barışık olmasının nesi kötü ? eğer kendini beğeniyor ve aynı zamanda bu özelliği ile insanları ezmeye kalkıyorsa, küçük görüyorsa, küçük dağları ben yarattım havasındaysa o zaman kibirli dersiniz. kişilik tahlili yapmayı beceremiyonuz ya valla bırakın gidin.
Kendisini beğenen insan herkesi beğenir. Olay kendinde başlıyor zaten. Bir insan kendini beğeniyorsa hayata bakış açısı da iyi ve mutlu olur. Ne mutlu kendini çok beğenen insanlara.
üstteki entry beni ağlattı. yazacaklarımın hepsini yazmış. kendini beğenmeyen insan kıskançtır.
güncel Önemli Başlıklar