bugün

insan yaşadıklarıyla büyür, hayatın zorlukları ile erken terbiye olmuş bir insan kendinden çok daha olgun bir insanı deneyimleriyle şaşırtabilir.
öz saygı ve öz güven inşa et kendine.
kendine yetecek bir yapıda olabilir ya da birilerine bağımlı olabilirsin bu hayatta, bu tercih ve kendini yetiştirmen ile ilgilidir.

ayakta durabilecek bir öz güven ve öz saygı ile yaşam sana en zor anında bile gülümsemekte, sen çaresine bakabileceksin pek çok zaman o zorluklara gülümseyerek.
anlamlı ve güzel olan şey; senin bir ilişkide var olduğunu hissedebilmektir.

anlamsız ve kötü olan şey ; senin o ilişkide var olduğunu hoşçakal dediğinde hissettirmesidir.
uyku? uyanır yine o yalnızlık başındadır.

kitap okursun, film izlersin, terk etmez seni.

sevdiğin yemekleri yapmaya çalışırsın, masada tek tabak olunca bir anlamı mı var?

içersin onun gülüşü olmadan anason bile terk eder masayı.

panzehir çividir. çivi de nalburda değil elbet.
ez cümle ; mutlu olmayı bilen, gerekli işleri yapmayı bilip, huzuru kendisine tarif edebilmiş insanlar ve bir insanı sevmenin kendisi ile ilgili güzel bir başlangıç olacağını bilirler.
Senin ben kafanı sikim.
ilişkin var ve yanında odun gibi bir insan, sana ilgisiz ve duyarsız, seni hissetmeyen, senin değerlerine saygı duymayan, hataların ile seni sevmeye çalışmayan bir insan ile beraber olacaksan, olmayacaksın arkadaş!
anlamlı ve güzel olan şey; senin bir ilişkide var olduğunu hissedebilmektir.

anlamsız ve kötü olan şey ; senin o ilişkide var olduğunu hoşçakal dediğinde hissettirmesidir.
insanın içindeki güzel duyguların bir aşk ile gelişerek, bencillikten uzak, sınırlı bir kıskançlık ile perçinlenerek olgunlaşabilmesini sağlamaktır aşkı yaşamak.

aşk bencillik değildir paylaşmaktır :

seveceksen büyük sev, acısı yok olur gider küçük sevmelerin.

sen bana kadar bir sandalda geldin. beni nereye koyacağına kalbinin büyüklüğü karar verecek.
Uyuman lazım.
Seni seviyorum, evet evet seni
Iyi geceler demeye bile çekiniyorum sana . Oysa ne kadar çok istiyorum; iyi tatlı güzel rüyalar dilemeyi...iyi geceler en azından bu şekilde ulaşayım sana . Sen Günaydın zamanında görecek olsan da bu mesajı .
ders çalış derss dört yıldır aynı sınava mı hazırlanılır lan??