bugün

tatil yapmak bir yana dursun, kendi ülkesinde yaşayamayan türk vatandaşı demek daha doğrudur.
türkiye'de yaşadığı içindir. ben türkiye'de yaşamıyorum 1 ay tatil yapacağım türkiye'de
Ne yazik ki doğrudur. Tatil bölgelerinin çoğu yerinde turistler mevcut. Otellerin, kafelerin, restoranların çoğu bu turistlere daha iyi davranmakta. Onlara göre organizasyonlar düzenleyip onları mutlu etmeye çalışmakta. E tabi paraları daha tatlı geliyor olsa gerek.
Tatili bırak istanbul'da oturup Ardahan'da ki köyüne yol parasından dolayı gidemeyenler var. Adam başı 100 küsur bilet parası, tramvay parası, dolmuş ve yeme içme derken 1500 TL yı geçtiği için köyüne gidemeyen aile tanıyorum. 2-4 yılda bir gidiyorlar. Kaldı ki gidip bir de tatil yapacaklar.
videoyu izledim de, 1970'de ne krizler ne krizler yaşarken dünyanın 19. büyük ekonomisiymişiz. sonra asrın lideri, 17 yıl devr-i saadet dönemi falan derken, çıkacağımıza 20.liğe düşüyoruz. 2 yıl sonra da 22.'liğe düşeceğiz. hayret, aklım ermedi bu işe!

https://en.wikipedia.org/...d_projected_GDP_(nominal)
(Wikipedia bu yüzden de yasaklı herhalde)

görsel
30 sene önce tatilden geri gelmezdi o vatandaş .

yaz kış tatil yapardı o zamanlar .

izleyelim o mesut günleri .

https://www.youtube.com/w...h?v=HQIbBiH_KeM&t=01s
ak partide siyaset yapmıyordur.
Akp'den öncede tatil yapamıyordur CHP gelse de aynı olacak. Bu ülkede haysiyetli insanlar maalesef istediğini yapamıyor.
kendi ülkesinde tatil yapamayan her hangi bir ülke vatandaşıyla aynı kişidir. ancak sebeplerine bakmak lazım. eğer ekonomikse tatil yapamayan diye tanımlamak daha doğru olur zira başka ülkede de yapamaz. eğer durum ekonomik sebeplerden kaynaklanmıyorsa durum değişir.
Yunan adalarında yapabilir en azından oranın esnafı tokatçı değil.
bu durum canını çok acıtmaz. Çünkü 90 tl otobüs parası verip köyüne gitmektedir. köye gittiğinde ,kullandığı yolu öve öve bitirememektedir,akrabaları da onu desteklemektedir.Bu döngü böyle devam ettiği için hiçbir zaman sorun olmayacaktır.
çomarlar kendi mahalle ve köylerinde tatil yapıyorlar sen kendine yan. adamların keyfi yerinde.
turizm politikamızın ne denli saçma sapan olduğunun kanıtıdır.
150 $ uçak bileti dahil, ultra herşey dahil tatil yapan turistin yanında bu ülke vatandaşına yapılan haksızlıktır.

çözüm ne olabilir?
yerli turiste kesilen faturadan vergi alınmasa veya düşülse. ne bileyim buna ekonomik teşvikler eklense de bu iş böyle olmasa.
Biz de helen cumhuriyetine gideriz.
Yaptığı seçimlerin bedelini ödeyen türk vatandaşıdır. Bu millet istedi bunu. fakirleşmek, itibarsızlaşmak, başkalarına avuç açmak, git gide düşen hayat standartları, bozulan eğitim sistemi, siyasi istikrarsızlık ve daha bir çok şeyi bu millet bilinçli olarak istedi.
24 yaşıma kadar yaşamadıgım olaydır memleket meseleseymiş meğer bende ailem götürmüyor saıyordum bu yıl çalışmaları hızlandırıcam bodrum denen yeri bi göreyim en azından.
anlaşılan bu sene yine fındık toplamaya gideceğiz. daha da yorgun işe geri döneceğiz. fındık para etse yine de iyi derdik ama nerde.
ne büyük dertleriniz var.

vizesiz gidilebilen yunan adaları var.

hem çok ucuz, hem daha iyi hizmet.

çatlayana patlayana kadar yer

bodrumdaki hesabın yarısını bile ödemezsin.
rezalete gel güzel ülkemizde yabancılar çatır çutur tatil yaparken biz anca bakıyoruz böyle bir şey olabilir mi ?
Elin asgari ücretli Fransızı 1 aylık kazancının yarısıyla, Türkiye ye gelir, döviz bürosuna getirir 1000 öro yu, kendisine 5.500 TL verirler.

Onunla gider senin hayalini kuramadığın otelde 1 hafta tatilini yapar. Sende evimde buzdolabım var diye sevinirsin.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)

işin maddi kısmı çok ciddi tabi. o kısmı bir yana yerlilere oda yok denildiğini bile duyduk lan. varsa bile turistin 2-3 katına geliyor. sanki biz paramızı uyuşturucudan fuhuştan falan kazanıyoruz.
ülkenin acınası halinin bir nevi özetidir. aylarca çalış didin götünü yırt hayatta kalmaya çalış ama yılın herhangi bir döneminde 3-4 gün dahi tatil yapama.
turistlik yerlere tatil yörelerine beldelerine hiç gideme. e amına koyayım paran değersiz olursa elin gavuru gelir götünü yaya yaya 1 hafta tatil yapacağım diye ayırdığı parayla 1 ay tatil yapar senin güzelim cennet yerlerinde ülkenin sende 3 kuruş kazanacağım diye götünü yırtıp çalışmaya devam edersin.
utanç verici ya. az evel bir tur fiyatlarına falan bakayım dedim. kafadan 4 günlük turlar 1200 liradan başlıyor biraz detaya bakınca gördüm ki neredeyse her şey ektra üstelik. fiyata sadece otel ücreti uçak bileti ve akşam yemeği dahil. rezillik amk. 1 maaşı nerdeyse 4 günlük tatil için bırakacaksın sen elin gavuru gelecek maaşının 10da biriyle burada paşalar gibi tatil yapacak.
turizmin aşırı pahalılığına mı söveyim
doların euronun alıp başını gitmesine türk lirasının anası sikilmiş orospuya dönmesine mi?
yoksa çalışan adaletsizliğine mi?
tur şirketlerinin insanı ayak üstü sikmesine mi?
yoksa devletin kendi vatandaşını kayıramayacak kadar aciz durumda olmasına mı söveyim?