1. 1.
  aptal olmasının ötesinde ahlaksız, şuursuz ve hatta hain olan topluluktur. seni koruyan, senin refahın için gerekirse canını ortaya koyan bir yapıdan bahsediyoruz. Sen kalkmış bu yapıya düşmanlık yapıyorsun. ona akla gelecek her türlü çirkin iftirayı atmaktan çekinmiyorsun.

  Şu anda ülkemizde ne yazık ki tsk'yı nato kuklası olarak gören, abd'den emir alıp darbe yaptığına inanan hiç de azımsanmayacak sığır bir kitle var. Sen kim oluyorsun da koskoca mete han'dan beri var olan bir geleneğin temsilcisi olan orduya böyle aslı astarı olmayan iftiralar atıyorsun?

  Ordunun görevi halkını korumak olduğuna göre demokrasi kendi kendini kontrol edemeyecek hale geldiyse pekala ordu demokrasiyi geçici bir süre dondurabilir. Bir ülkede insanlar sağ ve sol diye bölünmüş ve birbiriyle çatışıyorsa, her gün onlarca insan siyasi görüşler yüzünden ölüyorsa, yolsuzluklar alıp başını gittiyse, yargı bağımsızlığı ortadan kalkmışsa, terör ya da anarşi başa çıkılamayacak hale geldiyse, irtica demokrasi için bir tehdit haline geldiyse elbette ki ordu üzerine düşeni yapacak yani halkını korumak için iradesini ortaya koyacaktır.

  En korkutucu ve üzücü olanı ise kendini atatürkçü olarak tanımlayanlardan bazılarının da bu alçakça ve kirli propagandalara katılıyor olması. türk silahlı kuvvetleri her dönem kemalizme yani atatürk ilkelerine sadık olan tek kitle olmuştur. Kemalizm demek tsk demektir.
  2 -5 ... otoriter faso kemalist
 2. 2.
  hastir diyoruz ve hastir .
  1 -1 ... tiamat