bugün

* aşırı hırstan ötürü, rakibine sürekli sert giren ve kazanmak için büyük hırs taşıyan, zaman zaman yaptığı ters müdahalelerden dolayı dizinin dönmesi ya da bağlarının kopmasıyla kend, aşırı hırsının cezasını çeken futbolcudur.
sağ kanattan sağ ayağımın dışıyla orta yapayım, çığır açayım derken ilk 11'de yer açan futbolcudur. (bkz: ümit özat)
tribunlere forma atayim derken omuzunu cikaran volkan demirel de bu familyaya ait ender turlerden biridir,
açıklamasında "evde kramponlarımla uğraşırken elimi kestim" demiş futbolcu. daha sonra gazetelerde çıkan haberlere göre karısıyla kavga edip camlara yumruk attığı için sakatlanmıştı.

(bkz: rüştü reçber)
linderoth diyesimi getiren konu. şöyle ki futbol kariyeri boyunca hemen hiç sakatlanmamış olan linderoth galatasaray' da da ciddi bir darbeye maruz kalmadığı halde sakatlanmış ve sezonu kapatmıştır...
gol atınca artizlik yapıp reklam panolarını tekmeleyen futbolcudur.
(bkz: hasan şaş) *
(bkz: frank pingel)
(bkz: ibrahim üzülmez)
(bkz: barış özbek)
emmanuel emenike. ilk yarıda oynanan trabzonspor maçında yere düşerken yaptığı gereksiz şov amaçlı hareketten dolayı kendini sakatlamıştır.
bir emre belözoğlu'muz vardı galatasaray'da. glasgow rangers'la deplasmanda oynadığımız şampiyonlar ligi maçında auta giden topu çevirmek için bomboş pozisyonda saçma sapan kayarak lifleri attırmıştı gövel ördek.
stan collymore. ingiliz futbolunun en mühima damlarından biri olacakken. hızlı bir dönüş esnasında kendi bacağını krımıştır.