bugün

son haliyle biraz yamuk ve biraz da yumuk olacak saç şekline sahip olacak biyerin yaptığı hededir.

not: kısa kesince birşey farketmiyor ama denedim az önce. sıkıntıdan saçlarımı kestim hay anasını ya pfff.
ölmeden önce her erkeğin yapması gereken işlerden biri. makasla falan uğraşmayın direk makinayla dalın efendim. mazallah taşak konusu olursunuz sonra.

(bkz: götüme benzemişsin)
çok zor bir eylem. ben askere giderken "dur lan hazır makina da var ben keseyim saçmarımı" deme gafletinde bulundum. yaklaşık 1 saat boyunca saç kesme makinasıyla traş olmaya çalışmıştım. yanlarda problem yokta arkaları alırken farklı pozisyonlar deniyor insan ama ı ıh...
vaktiyle denediğim uğraş. saçlarım baya uzundu ve kim bulacak şimdi berberi idi. oturdum makasla hem de kestim durdum. arka taraflar uzun kaldı ama sıkıldım bıraktım. etraftan kimse bir tuhaflık sezmedi. olaydan sonra ilk gittiğim berber sordu kim tıraş etti en son seni diye. ben dedim, bilgiç güldü.

saçım yine uzadı, dalgalı. berberler kesemiyor amk. yarın bu kez makinayla dalacam.
(bkz: adını feriha koydum emir in yolu)
Kellerin berber kesileceği durumdur.
makineyle yapılacaksa şarj durumununa iyice bakılmalıdır, tıraş esnasında bitebilir yarısı kesilmiş saçla ortada kalabilirsiniz.*
son iki yıldır üç numara kafayla gezmeme neden olan eylemdir. enseyi düzgün kesmek zor olsada zamanla öğreniyor insan. küçük bi ayna aldım her şey bir milyon dükkanından iki lira verip işe yarıyor gerçekten. neyse bu da böyle bi anımdır ulan
sözde bereber parasından kurtulmak için traş makinesi almak, sonra elektrik faturası ve yamuk yumuk kesilmiş saçıyla kalmak.
birazdan deneyeceğim eylem. arka tarafları nasıl halledeceğim konusunda endişelenmiyorum değil. 9 numara yapacağım sanırım.
9 numaraysa sıkıntı yoktur.
Beslemeye benzemek isteyenlerin favori aktivitesi.
4 numara uç ve traş makineniz varsa sıkıntı yok. Tek problem kulak ve enseyi toplayamamak. Bir arkadaşınızın elinden geliyorsa bu tamamdır.
Geçen hafta uyguladığım hede. Ağır bir sunizit ağrısı evresinin ardından o dayanılmaz baş ağrısı eşliğinde sac tepeden toplanır dibine makas atılır.
hep yaptığım arkasından saçlarımı uzatacam artık ben ya dediğim hede.
moralimin bozuk olduğu bir dönemde yapıtığım bir çılgınlıktı.

bundan daha çılgınca bişey varsa o da şaçımı keserken videoya çektim ve bu videoyu ''bir adamın çöküşünüzü izliyorsunuz, seyirciler hazırmıyız'' başlığı altında facebookta paylaştım.
eğlenceli gözüken ama beceremem dediğim eylem.
üçe veya sıfıra vurulacağı zaman yapılan şey. bir tek bunu yapabiliyorum ben.
dört senedir yaptığım ve son derece memnun olduğum iştir.
kafa yapınız kısa saça uygunsa bence büyük kolaylık.

hem berberin bayık muhabbetinden hem de sıra bekleme ve para verme derdinden kurtulursunuz.

bana yakişmiy.
philips makinemle ben de yapıyorum özellikle yaz ayları. kulak çevresi 6 üstler 12. enseler 3. Berberin natürel diye tabir ettiği ense oluyor.
Kendi kendine türkçeyi öğrenmek...
Şu sıralar çoğu kişinin yaptığıdır. Böyle böyle millet kendi kendisinin berberi oldu.
Berberinizle aranızı açabilecek durum. Halbuki başka berbere de gitmediniz kendi elinizle işinizi görüyorsunuz ama yine de aldatılmış gibi hissediyorlar.

Bu berber ilişkileri neden bu kadar duygusal olur ki amk.

Edit: aramızda berberler var galiba.
man kafalıllar için zor olandır.
güncel Önemli Başlıklar