1. 1.
  yalnızlıktan asla sıkılmayan, konusacak bir dert ortagına ihtiyacı olmayan, kendi kendine konuşmayı ilke edinmiş, hatta kimileri kendini içki ısmarlamaya götürüp, masaya 2 içki istedikten sonra, sürekli bir karşıya geçip, ordan içki içip, sonra diğer tarafa geçip, ordan diğer içkiyi içip konuşurlar.
  3 ... mysterious
 2. 2.
  içinden konuşuyodur.
  2 ... lepitap
 3. 3.
  herkesin yapanı gördüğünde dalga geçtiği ama yalnızken yaptığı olay. bazen kendine gaz verirsin bazen de sorunlarını konuşursun kendinle. yada sırf can sıkıntısından kafanda senaryolar yazar oynarsın.
  ayrıca (bkz: delilik belirtileri)
  3 ... soffy
 4. 4.
  psikololjik olarak açıklamak gerekirse
  kişinin kendine olan özgüven eksikliğinden kaynaklanmaktadır, ama yine de güzeldir. herkese analatamayacağın düşüncelerini dışa vurarak rahatlamadır. bir nevi kendi kendini tatmin etme yöntemidir.
  (bkz: mastürbasyon)
  (bkz: kişisel gelişim bir mastürbasyondur)
  (bkz: fight club)
  1 -1 ... turkerr
 5. 5.
  bursada bir haftasonu metro bekleyen insanların 4te 1inde karşılaştığım olay. yanından geçtiğim neredeyse herkesin kendi kendine birşeyler mırıldandığını duyduktan sonra cezanın deliren bir toplumdur ufuktaki görülen sözüne katılmamak elde değil
  3 ... arasara
 6. 6.
  sıkılmı$ insanlardir. konu$ucak insan sayisinin ciddi biçimde azildiktan sonra insanlarin içlerindeki ufak çocuklarla konu$tuklari bilinen bir gerçektir.
  1 ... grunge
 7. 7.
  aziz nesin'den kendikendimle öyküsünü aklıma düşüren eylem.

  evet. ben.
  evet. bazen.
  ama tek kusurum bu değil.
  1 ... kural baltay
 8. 8.
  dünya üzerindeki ilk dekadını kardeşsiz ve arkadaşsız geçirdiğinden bu işe küçük yaşlarda konuşmayı öğrenir öğrenmez başlayan, daha sonraları da müptelası olan, kendi kendine sorduğu sorulara yine yüksek sesle kendisi cevap veren, sesli düşünen, kendi iç dünyası ile her an bir diyalog içinde olan (aslında monolog), sıkılgan ama zararsız, konuşkan ama dikkati eksik, öyleki kendi sesinden de giderek rahatsızlık duymaya başlayan en asil duygunun insanıdır. mırıl mırıl konuşanları çevre tarafından bi dereceye kadar kabul görülse de, gür sesle arya söyler tarzda konuşanlar vardır ki bunlara sıyırmış gözüyle bakılır.
  ... malign
 9. 9.
  cep telefonunun kulaklığı ile konuşan insanın, kulağından sarkan kablonun görülmemesi durumu.
  1 ... cumartesi gecesi uykusu
 10. 10.
  akıllı veya deli insan davranışı.
  1 ... xsentos