1. 1.
  "yitirilmiş kelimelerimin, sesini bir türlü duyuramamış sözlerimin, bitmiş sözlerime bir yenisini daha eklemeden, bir sessizlikte geçip gitmek istiyorum o kapıdan sana ait olan hiç bir şeyi istemediğim gibi"... düşünceleriyle, kimi zaman kırgın, kimi zaman kızgın, kimi küskün yazarın eylemidir..... özleyenleri ağlayanları da vardır kimbilir...
  2 ... linka
 2. 2.
  (bkz: aa bu benim lan) *
  1 ... kotu kalpli ceyar
 3. 3.
  (bkz: intihar)
  -1 ... mojorisin
 4. 4.
  "tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış" gibi bir atasözü ile konuya giriş yapmak en iyisidir.. uzun uza bir insan kendini niye sildirir açıklanmış ve oldukça da yerinde tespitler konu desteklenmiş.. neyse..

  şimdi sen detay ara'yı kullanmayı bilmiyorsun, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmıyorsun, başlık içi arama zımbırtısını hala keşfedememişsin ama yazar olur olmaz hemen moderasyona kol böreği ısmarlar gibi entry giriyorsun.. bu nasıl iş lan? bir gariplik yok mu bunda? ee?

  kendi isteğiyle silinen yazar -ki yazara göre değişmekte olsa da- haksızdır efendim.. bir tepki değildir silinmeyi istemek.. sözlüğün gidişatını beğenmiyor musun? o zaman raya oturması için çaba göstereceksin! her başlık altına aptal saptal boş ve gereksiz bkz vererek, seks hikayeleri anlatarak, diğer yazarlara laf sokup "ayar veriyorum" diye kendi nick altına entry girerek bu işler olmaz.. her 10 entry'den 3'ünü nick altına girmeyeceksin! ilk önce kendini düzeltip sonra etrafına çeki düzen vereceksin ama neredeee..!

  bu tür gidenlerin en büyük nedeni ise moderasyonla arasında sorun olması.. hacı nedir bu ya? ne sorunu lan? maaşını mı geç veriyor? sözlüğe giriş vergisi mi aldı senden? sen sikip atacaksın ortalığı, troll olarak takılıp sonra "uludağ sözlük bok gibi" diye dert yanacaksın, aynı zamanda o sözlükten tanıdığın ama hiç yüzünü görmediğin insanlarla gece gündüz telefonda seks yapacaksın sonra çaylak olunca "bok gibi" diyip haklı olmayı bekleyeceksin.. ne güzel dünya be!

  gelişmeler bölümünden kaçınızın çaylaklığı duyuruldu? lan bunu bize yaptılar zamanında! büyük bir işi halletmiş edasıyla! haksız yere bir ton çaylaklık var.. ama sonuç bak bu yazıyı okuyorsun hala! en önemli nokta iletişimdir.. siz insanlarla nasıl iletişime geçileceği konusunda cahil bir insansanız(bu iletişim msn de karı soymak için kullanılan dilden farklıdır) karşınızdaki insan sizi niye dinlesin ki? böyle bir zorunluluğu mu var? kalkı ki en iletişim canlısı moderasyon bu sözlükte.. diğer yerlerde adamlara selam veremiyorsunuz!

  neyse lan! giden gitmiş ama konu üstünde durulması gereken bir konu..

  ama unutmayın "kafama sıkar giderim" tribi burada işe yaramıyor yarasaydı zaten çoğunuz yazar dahi olamazdınız.. hoş hiçbir yerde yaramıyor artık.. boşa kasmayın! tıpış tıpış yeni nicklerinizle troll olarak geri gelip o beğenmediğiniz sözlüğü daha fazla piç etmek için çabalayacaksınız.. klavye masturbasyonu yaparak kendinizi daha da küçülteceksiniz.. ne üzücü..

  ama bunlar yerine adam gibi yazarlık yapmaya çabalasanız istediğiniz sözlük seviyesine getirebilirsiniz burayı..

  temizlendikçe pislikler daha çok ortaya çıkar kirlettikçe değil..

  (bkz: uludag sozluk/#4587861)
  7 -1 ... fatal
 5. 5.
  mevlana bir sozunde derki iki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir. denilip susulası entry.
  1 ... alpiyestigin
 6. 6.
  neden çıkış tuşuna basıp ilelebet sözlüğe girmemek yerine böyle bir eyleme giriştiğini çözemediğim yazar. bunu iradesizlikle açıklayabiliriz değil mi? misal sınav haftalarımda irademe hakim olamadığım için kafa izni alıyorum. tamam; ama sözlük hala sevdiğim, takılmak istediğim, deli gibi entry yazmak istediğim bir mekan olduğu için bu iradesizliği yapıyorum. kendimi sildirecek kadar soğumuşsam "lanet gelsin" der girmem.

  o da mı olmuyor?

  açarım word sayfasını şkldsglsdşgasdfk diye aklımda tutamayacağım bir şifre yazıp kopyalarım, sonra sözlük ayarlarını açar şifre değiştirmeye gelirim. o abidik şifreyi buraya yapıştırır, şifremi değiştirir, şifre tekrar kısmına da aynı şeyi yapıştırırım. word sayfamı kaydetmeden kapatır gene ayarlardan mail adresini de değiştirir olmayan bir mail adresi yazarım. ki şifremi unuttum gibi bir hadise kalmasın. <<ne kadar karışık değil mi? yok yok yaparken öyle karışık olmayacak.>> basarım çıkış tuşuna. bir daha da sittin sene o adresten geri gelemem.

  demokrasilerde çare tükenmez onu demek istiyorum.

  moderatör sinirimi bozmuşsa silinirken niye onlarla muhattab olayım ki?

  üstelik çoğumuzun farkında olduğu bir acı gerçekten bahsedeyim yazan yazarların yüzde 80'i "yazmak" için burada okumak için değil. yani isterse en müthiş tabir ettiğim okumaktan en keyif aldığım yazar gitsin umurumda bile olmaz. sadece "iyi yazardı ya keşke gitmeseydi." deyip üç saniye içinde sol frame'e döner keyfime bakarım. o yazarla samimiyeti olanlar üzülür belki; ama o bile çok kısa sürer.

  bide silik olmak kendini sildirmek tamam da inandırıcı değil ki, üç gün sonra gene gelip yazacakmış izlenimi veriyor. bu da daha önce de değindiğim ve pek çok yazar tarafından değinilen yönetim açığından kaynaklanıyor. sadece kendini sildirenler de değil nick altına veda yazıları dizip iki günü doldurmadan geri gelenler var. trajedi yaratmaya gerek yok. herkes kendini deşarj etmek için yazıyor ve birilerinin bırakıp gitmesi bir etki yaratmıyor...
  3 ... trink
 7. 7.
  sessiz sedasiz gitmeyi başaramamiş ezik insandir. havan kime lan ?
  4 ... day light
 8. 8.
  geri dönmesi muhtemeldir kürkçü dükkani misali. tuhaf bir sistem var uludağ sözlükte.

  + niye sildirdin kendini ?

  - abe gururumla oynamişlardir, kaldiramadim.

  + helal olsun.

  zaman geçer ;

  + niye geri geldin ?

  - abe sevenim çoktur, kiramadim kalpleri.

  + he canım he.

  (bkz: hayat ne garip)
  2 -1 ... merciless
 9. 9.
  kendi isteği ile silinip sonra da kendi isteğiyle dönen yazardir. dönsündür, kendi bileceği iştir. o değil de bu başliği açan yazarin * da kendi isteği ile silinmesi çok komik olmuştur. manidar olmuş da diyebilirsiniz ben komik olmuştur dedim.
  1 -1 ... day light
 10. 10.
  bir daha gelmeyeceğim der bir hafta sonra geri gelen yazardır.***
  4 ... asimptot