1. 1.
  recep tayyip erdoğandır.

  görüntüleri hepimiz gördük. adamlar değil tayyip'i yuhalamak, ellerine fırsat verilse tekme tokat dalacak nerdeyse. daha önce halka açık yerlerde de defalarca kez yuhalandığına şahidiz. yine maçlarda da defalarca kez yuhalanmıştı.

  bu adamın kendi düşüncelerini empoze ettiği belli bir kesim var, amenna! fakir fukaranın da bu adama çok istemeyerek de olsa destek verdiğini düşünüyorum. hatta bu sonuçlara bakarsak bütün o mitinglerinde para vererek oluşturdukları halk da onları desteklemiş. iyi ama peki bütün bu geriye kalanlar da halk değil mi? kendi toparladığı kuru kalabalıklarla miting yaparak tatmin olan erdoğan ne zaman kayaya tosladığını anlayacak?

  edit: soma %43'le akp demiş. ancak chp ve mhp'nin oy toplamı %51. yani soma koşulsuz şartsız akp'ye teslim olabilmiş değil. üstelik geçtiğimiz seçimlerde soma holding yetkililerine telefon açan erdoğan madencilerin de mitinge katılmalarını istemiş. sonrasında bilinen soma holdingin tayyip'in mitingine yaklaşık 3000 işçiyi öyle veya böyle götürmesi.

  demem o ki, bu halka gerçekler artık anlatılmalıdır. eğer anlatılmazsa olan ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir. erdoğan'ın gidişiyle durumunun daha da kötüleşeceğine ve iş bulamayacağına inanan yığınlardır bu saatten sonra erdoğan'ı sadece iktidarda tutan. başka da birşey değil. görüldüğü üzere kendilerinden başka kimselere de hayırları yoktur artık.
  2 ... amor a la mexicana
 2. 2.
  mesela şöyledir :
  http://www.dailymotion.co...kmelerin-goruntuleri_news
  (bkz: rtenin arabasını yumruklamak)
  ... kifkifkif