bugün

kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayan, kendi iç dünyasını aydınlatmaya çalışan yazardır. buraya kendisi hakkında olumlu-olumsuz şeyler yazabilecekken içine atmayı tercih eder. aslında hakikaten kendisini anlatması gereken yazarlardır, çünkü onların karşısına geçtiğinizde içlerindeki derinliği biraz olsun görebilirsiniz. sözkonusu bu vatandaşın az konuşması, kimseye kötü söz söylememesi, kimseyi kırmaması değil. her insan özünde iyidir ama sözünde iyi olmayabilir. bu vatandaşların beni en çok etkileyen yönü, özde ve sözde iyi olmalarıdır. her neyse uzun ya da kısa hayat devam ediyor ya da bitiyor ama yazacak okadar çok şey var ki, yazarın iç dünyası dünyadan daha hızlı dönüyor.
içini açtığında yaşanan sarsıntılardan kaçan yazardır.
içindeki, onu anlayabileni bulana dek içinde kalmalıdır, en doğrusudur. anlamayana açılmanın mantığı yok ki.
bırak yüzeysel, derinlik yoksunu sansınlar. bırak duygusuz bilip acıdığını düşünemeyecek kadar bassınlar acıyan yerine... onlar acımakla sevmeyi aynı kefeye koyarlar. yanıldıklarını acıdıklarının mutluluğundan rahatsız olduklarında bile anlamazlar.
oysa acımak değildir birini sevmek.

kısaca zaten günlük yaşamda boğazına kadar boysürmüş olan yapaylıktan bunalıp, sanalda elinden geldiğince uzak durmaya çalışan en samimi yazardır. tek kusuru kalabalıklara balıklama dalamamasıdır. her insanın içindeki öküzün farkında olan ürkek bir kuş olmasıdır. o bir civadır,ürktüğünde bölünüp dağılır, sadece samimi bir yürek onu avcunun ortasında birleştirebilir.
girilen girilere, açılan başlıklara kısa kısa cümlelerle eşlik eden, etliye sütlüye karışmayan, çaylak olarak başladım, mal gibi gidiyorum modunda olan yazardır.
başkalarının esareti altında yaşamadığına göre hepsidir.
belki de, kendisinde olduğu gibi, yazılan bir satırın feci ağrıyan bir omza masaj gibi geleceğine inanır.
(bkz: Megadeth dinleyen kiz)
şu çocuk (bkz: samsunsam55)
Benim lan bu, asosyal da denebilir belki. En yakin arkadasim diye birsey yok benim hayatimda. Surekli konusup mesajlastigim arkadaalarim yok. Okulda 2-3 kisiyle ayni sinif oldugumuz icin arada beraber takiliyoruz. Onun disinda ciddi ciddi kimsem yokmus lan.
yani ben bir anlatayım uyuyorsa şartlar kabul edersiniz sabaha doğru uyurum uyanır bir çay sigara yaparım sonra spora giderim akşam dil kursu var ona giderim sonra eve gelir tekrardan bu hayatı devam ettiririm 2 tane arkadaşım var haftada bir onlarla görüşürüz bu kadar.
keşlerse saygı duyarım.
Şeker kız Candy vardı, kendi deyince o aklıma geldi. O da kendi halinde sarışın tatlı bir anime bağyanıydı.
Anın görüntüsüne fotoğraf atan, itirafta bulunan, bazen bilgi içerikli entari giren, kendi çapında şiirler yazan yazardır.

Lakin sözde troll olanlardan bir tanesinin ilgisini çekerse yazık olacak yazardır.

Kendini troll zanneden bu mal, Bu yazarın üstüne oynar, herkesin dikkatini bu yazarın üzerine çeker, linç kültürü sözlüğümüzde de olduğu için bazıları espri yaptığını zanneder sözde trol özde yavşak birine uyarak bu yazarı sözlükten soğuturlar.
Sözlük ortamında olması gereken bir kavramdır. Şahsen ben öyleyim. Yazacağım bir konu veya gündeme ait bir olay olursa gelir yazarım.

Tavsiye Edilir, Sözlükten keyif almaya başlarsınız.
en güzel yazar tipidir. azımsanmayacak kadar çoktur. fakat dikkat çekmedikleri için gizli kahramanlardır.

olası bir troll saldırısında desteğimizi esirgemeyeceğimiz yazar tipidir. popi olmaya sözlüğe gelene karşıyız.
Hayat, yaşam tarzım. Her zaman kendi halinde biri oldum. Mutluyum.
Hata görsem bile o yazara düzeltmesi için mesaj atmam, kimseyle konuşmam.
sokarım hatasına der, kendi işime bakarım.
herkesin hatasına kimse karışamaz der umursamam.
sözlükte olay olduğunda entry girip konu hakkında yorum yapmak yerine uzaktan izlemekle yetinen yazarlardır.

görsel
Polemik sevmeyen yazardır. Bir tartışma mı gördü usulca sıyrılır aradan. Hiç sevmem en ufak bir şeyde dahi tartışmayı. Susarım cevap bile vermem:
aslında tartışma düzeyli olduğu sürece sıkıntı yoktur. kendi halinde olmak insana avantaj sağlamaz. paylaşacağız bilgilendireceğiz.yoksa burada işimiz nedir.