1. 1.
  -şimdiye kadar başkaları tarafından çekilen fotoğraflarında kah kendisine tavşan kulağı yapılan,kah ağzı açık-gözü kapalı çıkan kişinin fotoğraf makinesini alarak kendisini çekmesi eylemidir.
  -zamanı sınırsızdır,istediği kadar bekleyebilir.ona "haydi çekiyorum" diyen biri yoktur.
  -"peyniiiiir de haydi" diyen kişinin olmaması da rahatlatıcı bir etkendir.
  -kişi kendine aynada pozlar verir,en iyi hangi açıdan durduğuna bakar.
  -eğer fotoğraf makinesinin uzaktan otomatik olarak çekme mekanizması varsa kişi acele etmek zorundadır.önce makineyi kurmalı ve hemen makinenin karşısına geçip sıkı bir poz vermelidir.
  -eğer makinenin o özelliği yoksa kişi eline aldığı fotoğraf makinesini flaş kısmı yüzüne gelecek şekilde tutar ve deklanşöre basar.
  -ortaya çıkan görüntü;makineye eblek eblek bakan,yüzün ay gibi geniş açıyla çıktığı ve kenardan bir kol görünen kişinin resmidir.
  7 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: nokia)
  2 ... hendrix
 3. 3.
  (bkz: kendi fotografını aynadan cekmek)
  2 ... martyns
 4. 4.
  fotoğrafını çekecek kimse bulamamak
  1 ... yandesk
 5. 5.
  eğer bu alışkanlık haline geldiyse kendi kendinin sapığı olmak diye bir başlık açası geliyor insanın.
  2 ... morfin
 6. 6.
  belli bir stüdyoya gitmektense insanların rahatçana kendilerini fotojenik hissedip pozlandıkları yüzyılın en harika cep duvarkağıtlarını oluşturan ana eylemdir!!
  2 ... fayaka
 7. 7.
  bu kişi kendine aşıktır. bir müddet sonra ayna karşısında göğüslerini, kollarını şişirir. yüzünü değişik mimiklere sokar, sağdan soldan bakar en yakışıklı pozu hangisidir arar bulur. sonra dayanamaz hafif bi öpücük, bi tane daha, bi tane daha... ayna ayna söyle bana diye devam eder...
  3 ... karga
 8. 8.
  ayna olmadığı zamanda işe yarar resim çekerek saçının nasıl olduğunu görürsün ve düzeltmeler yaparsın.
  3 ... kel kör kirpi
 9. 9.
  digital aletlerin iyiden iyiye hayatımıza girmesiyle "ne gerek var,yeter artık,Allahım bu nası bi kendine düşkünlüktür" gibi sözleri sarfetmenize neden olacak davranış şekli.
  ... susamsokagi
 10. 8.
  özellikle kameralı cep telefonlarıyla yapılan eylemdir. tel alınır ele, bi altan bakılır, bi üstten... tek kaş kaldırılır, yandan bakılır, yok dudak büzülür vs. bazıları kendini fena kaptırır ve adeta katalog pozu verir.bu eylemin dışardan izlenilmesi eğlencelidir.
  2 ... viceversa