1. 1.
  ev kendinin olduğu halde, başkasınınmış gibi davranıp kiralayan mazlumdan komisyon alan emlakçıdır bu. kiracı evsahibini asla göremez, ya almanya'dadır, ya şehir dışındadır.. sürekli emlakçıyla muhattab olunur.

  bu adam hiç utanmaz bunu yaparken, öyle de pişkindir. evi tutan garibanın o parayı nerelerden arttırarak verdiği hiç mi hiç ilgilendirmez onu. o parasına bakar.

  tam manasıyla humın zararlısıdır bu tipler. hem insanlığa, hem de zaten imajı yerlerde olan emlakçılara darbe indirir...
  3 -1 ... nikim yok benim
 2. 2.
  terzi kendi sokugunu dikemez lafini tamamen rafa kaldirmis kisidir.
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 3.
  Muhteşem Türk yaratıcılığının güzel bir örneğidir.
  1 ... ankext
 4. 4.
  evi başkasının eviymiş gibi gösterip pazarlığı yapan, kontrat imzalanacağı zaman bizzat kendisi düzenleyip imzasını atan emlakçıdır. ev sahibinin akıbeti sorulduğunda ise, evin oğlunun olduğunu söyler. ertık ev aramaktan bezmiş, çeşit çeşit, kalpazan kılıklı emlakçı ile muhattap olmaktan tiksinmiş olan kiracı olayı fazla deşmeden, bir an önce evine yerleşmeyi düşünür. aylar sonra evde oluşan bir problemde, muhattabınız yine emlakçıdır, gider şikayeti bildirirsiniz, 'olur mu yaw ben o evde 17 sene oturdum' lafını duyup, dumur olusunuz, aptığı gafı farkına varan emlakçı amcamız ise, kendini açıklama yapma zorunda hissedip, evi oğluna sattığını söyler. birde bu kişi iki lafının arasında biz düzgün insanlarız, bizde yanlış olmaz, biz asker emeklisiyiz der durur. kendisinden, yaşından yaptığı işten nefret ettirir. sonuç, her türlü komisyonu ve ev kirası zaanında bu sözü bütün amcanın hesabına yatırılır.
  1 -1 ... aysengruda