bugün

aşağılamak ya da aşağılanmasına göz yummak, seyirci kalmak.

türkiye' ye özgü bir durumdur.
dünyada hiçbir ülkede göremezsiniz.

-hiç bir dinin kurallarıyla dalga geçilemez.
o kuralları ya kabul eder yaşarsın, ya da etmezsin.ama dalga geçemezsin.

-yine hiç bir dinde din görevlileriyle bu kadar alay edilmez.
onlar her dinin danışılanıdır ve saygı görür.

-dinlerin ve özellikle islam'ın kuralları sabittir ve kesindir.
kendinize göre yontamaz ya da değiştiremezsiniz.hele ki dalga geçemezsiniz.( türkiye hariç )

not: kimse size müslüman olun ya da öyle yaşayın demiyor, diyemez de fakat saygı duyun, duymalısınız, zorundasınız.

not 2: en önemlisi müslüman gibi davranıp kaypaklaşmayın.
özellikle günümüz ergenlerinin bir çoğunda gözüken bir durum. birileri böyle yaparak cool olduklarına onları inandırmıştır.
islam'da din görevlisi diye bir şeye yer olmadığından saçmalayan her tür hacı hoca mola takımıyla alay etmek elzemdir.
adam gibi görüş bildireni de eleştirmek elbette.
(bkz: kara mizah)
bu durum aslında dinini iyi bilmiyen insanların her konu hakkında fikir belirtme zorunluluğunda hissetmelerinden kaynaklanmaktadır. bu farklı yorumlar insanların kafasını karıştırıyor. bilgileri doğru kaynaklardan almadıkları için bu tarz sorunların ortaya çıktığını düşünüyorum.
hz. isa' yı kılıktan kılığa sokmaları da beni ilgilendiriyor sen hiç merak etme.hz. isa'da allah' ın peygamberi.
fakat hz. muhammed' e , müslümanlığa kesinlikle dil uzattırmam.
bu benim dinim ve ben inandığım herşey gibi dinime de laf ettirmem.
diğer dinlerle alay edilen filmlerle o dinlerin mensupları uğraşır o beni enterese etmez.
fakat islamla alay edeni öldürme cesaretini kendimde hiç olmadığı kadr görürüm. bu gücü bana beni yaratan veriyor.

çok komik olduğunu farkında bile değilsin sen:) sesli güldüm yorumuna.

neymiş aydın batılıymış.

neymiş bağnazmışım.

en azından dinsiz boş beleş yaşayan sünepe değilim.

kendine verilenlere teşekkür etmeyen domuz nesli değilim.

böyle olmaktan da çok mutlu ve mesudum.
Genelde iki asamalidir.
(bkz: ilgi cekmeye cakismak)
(bkz: farklilik yaratmak adina ateist oldugunu iddia etmek)
Bunu genelde liseliler yaparlar. Biraz ilgi cekebilmek icin once dini asagilar sonrada ateist oldugunu iddia ederler. Ne zamanki onlarin ateist olup olmamasinin kimsenin skinde olmadigini anlarlar, o zaman dini asagilamaktan vaz gecerler ve yeni ilgi cekme yontemlerini arastirirlar
Hakikaten konuya hakim, bilgili ateistler vardirki bunlarla laf yarisina girmek bile isteye kendini got etmektir. Cunku bunlar liseli ergen versiyonlara benzemez, adami tutar, siker ve atarlar.
Türkiyeye özgü bir durum değildir. Hatta özellikle Avrupa'da bolca görülebilir. Ayrıca kimsenin dinine saygı duymak zorunda değilim ancak bu alenen hakaret etme hakkı vermez bana orası da ayrı.
türkiye'ye özgü bir durum olduğu hüsn ü zannı hâkim olan durumdur.

kutsal vaftiz suyunda sigara söndürüp, hz. isa'ya hitaben "büyük oğul" ve kendisine hitaben "küçük oğul" diyerek kutsal üçlemeyla taşşağın kralını geçip, finalde ateşli rahibenin müthiş oral performansı da yetmezmiş gibi bir de jesus'un gözlerini kapatarak taşşağın tillahına ulaşmasını izlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=E7XzcGnUCI0
başkası senin dinini yargıladığı zaman eleştiri hakkında bilgin varsa cevap vermek doğal hakkındır. fakat sadece kendi dinin olduğu için sövmek saygısızlıktır.
eleştirmek ve sorgulamakla karıştırılmamalı.
güncel Önemli Başlıklar