1. 1.
  kendimizi çok beğendiğimizin apaçık kanıtıdır. adamların gsyh sı 19,4 trilyon Türkiye nin gsyh sı 800 milyar dolar 25 kat ekonomileri büyük abd kişi başı geliri 60,000 bin dolar Türkiye nin 9500 dolar.biz kendimizi Bulgaristan la kıyaslayalım gerçi onların para birimi leva bile bizim para birimimiz den 3 kat değerli.
  ... hakusbenk
 2. 2.
  abd nin gyhs her ne kadar 19 triyon olsada abdnin bu sene itibari ile dış borcu 23 trilyon dolar. yani dış borç gsyh yi geçmiş durumda. he abd nasıl olsa para basar borçlarını öder mi diyorsunuz tabi öder ama tekrar faizi ile rotshild aileleri fed e borçlanmak karşılığı ile. abd deki zenginler ordusu yüzünden kişi başı gelir . trilyonerleri çıkardığınız zaman aslında abd halkının genelinin fakir olduğunu gözlemleyebilirsiniz. tamam abd türkiyeden daha iyi bir konumda olduğu aşikar ama öyle aman aman çok da bir fark yok aslında tarafsız olmak gerekirse.
  -2 ... rebel12
 3. 3.
  siz adam olmazsınız.valla olmazsınız lan adamların alım gücü 6 kat fazla 6 kat 6 çok fark yok diyor halen.
  1 -1 ... hakusbenk
 4. 4.
  akpli mode on

  bence biz abd'den iyiyiz.

  akpli mode of
  1 ... daikokuten
 5. 5.
  aslında bizi tam olarak benzeştiğimiz bir ülke ile kıyaslayan türktür.

  gelir eşitsizliği, polis devleti olmak, hamaset üstadı ve savaş çığırtkanı liderler, medya baronları, kötü yönetilen ekonomi vs.

  tek farkımız onlar bu konularda en tepedeler. biz şokopella isek onlar nutella.
  ... lucius vorenuss