1. 1.
  kibarlaşmaya çalışırken beceremeyen kadın. görmemiş, bilmemiş olarak da tanımlanabilir.
  ... bahdeniz
 2. 2.
  (bkz: mahallenin gülü)
  ... gerko
 3. 3.
  (bkz: kaldırım çiçeği)
  ... komplikasyon
 4. 4.
  en has duyguların kadını, mahalle ablası, kırmızı rujuyla yürek hoplatan bir nevi tatlı dilli güler yüzlü hatun. kadının hası, apartman kadınlarının içindeki ukte. liseli gençlerin sevgilisi..bir nevi sembol..
  3 ... mey
 5. 5.
  televole kültürüyle büyümüş, marka düşkünü ama imkanı olmadığı için bu yaşam tarzını gerçekleştirememiş fakat öyleymiş gibi takılan eli yüzü düzgün ama içinde hep bir burukluk taşıyan ve istanbul'da pek bir sık rastlayabileceğimiz bayan türü.
  1 ... ireland
 6. 6.
  (bkz: varoş sosyetesi)
  ... sıpa
 7. 7.
  (bkz: FAHRiYE ABLA)
  ... zargana
 8. 8.
  yıllarca evde koca beklemiş en sonunda tuvalet kapısına numara yazarak ya da internette aranarak birini bulmuş, genellikle sonradan görme, koca bulunca kendini tüm kadınlardan asil ve varlıklı sayan hayatı kocası olan, sabahtan akşama kadar rakı masası hazırlayıp toplayan, güllü fistanlar giyip rengarenk tokalar takan biri gibi sanki..
  1 ... pantalassa
 9. 9.
  "daha dün gelmi$tin köyden, çıkmaz oldun diskotekten" $arkı sözlerinin muhatabi olan ki$ilik. dilber dudağı. hastasıyım.
  ... bylait
 10. 10.
  kırmızı oje sürme ihtimalleri, yağlı fönle gezme ihtimalleri, beyaz beyaz gözaltı kapatıcısı sürme ihtimalleri, pediküre gitmeme ihtimalleri, sadece etek giyecekken ağda yaptırma ihtimalleri, ter kokusu üzerine hot couture veya gucci rush sürme ihtimalleri, gündüz gündüz eyeliner sürme ihtimalleri daha yüksek kızlardır.
  2 ... brunglace