1. 1.
  Türk düşmanları olan islamcı, solcu ve Kürtçü medyanın yalan propagandalarıyla beyni yıkandığı için evren paşa'ya düşman olanların zoruna gidecek slogandır.

  Evet akp'nin iktidara gelmesiyle bütün Türk düşmanları ve ordu düşmanları iyice kudurdu. türk ordusunun itibarı zedelendi ama bugünler de elbet geçecek ve şanlı ordumuz eski ihtişamına kavuşacak. işte o zaman evren paşa gibi kahramanların da itibarı iade edilecek.
  1 -9 ... radikalkemalizm
 2. 2.
  (bkz: böyle şeylere gerek yok mike)
  -2 ... usualsuspects
 3. 3.
  gerek olmayan bir eylemi belirten istem.

  yalnız o değil de bir aralar berfo diye bir kürt karısı vardı. suratından, konuşmasından kin ve iticilik damlardı. bu karının sözde devrimci özde terörist potansiyel pkklı oğlu "işkencede ölmüş"tü. (nalı dikmişti.) medyadaki özellikle solcular bu karıyı kanal kanal manşet manşet dolaştırır, sürekli gündemde tutar, önümüze sürer, asla unutturmazdı. öte yandan kürt bölgesinde 30 yıldır yüzlerce sivil insan (öğretmen, doktor, memur, mühendis) kurşuna dizilir ya da bombalı pusuya düşürülürdü. basın yayın bize habire berfoyu gösterirdi. o günkü şehit haberlerini köşe haberi olarak birkaç satırda veren sosyalistler, bu sevimsiz karıya her hafta iki dolu koca sayfa ayırırlardı.. bir defasında kenan evren için "onun boynu devrile, ocağı söne evi yıkıla lanet ola." diye bir şeyler zırvalıyordu. neyse ki evrenden önce kendi tahtalı köyü boyladı ve bir süre sonra unutuldu da sonunda bu kürt karısından kurtulduk..

  başkentimizde hdp yancılığı yapan bir chpli ilçe belediyesi, (sanki çok önemli değerli biriymiş gibi) bu kürt karısının anıtını dikmişler. bizzat muhtemelen ülkedeki en gereksiz 2. heykeldir. (ilki berkin elvan heykeli, bu kesin.)
  bu lüzumsuzluk kaldırılmalı ve yerine türk askeri anıtı dikilmeli.
  sokaklara tc düşmanlarının değil, vatanseverlerin heykelleri yakışır.
  ... sweetmandarine