bugün

merak edilen (!) bir ufak (!) detay.

(bkz: kenan evren)
(bkz: 1982)
Yoktur.

Ayrıca %92 oy alma sebebi de halkın kenan evreni coook sevmesinden değil korkudan oy vermesidir.

Bazı aveller de bunu vaaay bak kenan paşayı çok seviyorlardı ondan bu kadar oy aldı diye yorumluyor :d
Anayasa seçimiyle cb seçimi birleştirildi. Kenan evren i Meclis seçmedi.

http://www.imgim.com/scre...32434_samsunginternet.jpg
Yine büyük resimciler başlığa toplanmış..

Neymiş korkudan vermiş halk, oyu evren'e.. Ulan halkın kendisi darbeyi istiyordu zaten?? O zamanın hükümeti koalisyon kuramamış, ülke iç savaşın eşiğine gelmiş, sol terör örgütleri katliam üzerine katliam yapmış, sağcılar/solcular, birbirini kesmiş durmuş, kahvehanelerde bombalar patlamış, insanlar korkudan sokağa çıkamamış, her gün cinayet haberleri gelmiş.. Bunlar da yine rakip yoktu, dumokrasi yoktu mqq diyorlar... Demokrasi her zaman tıkır tıkır işlemiyor işte.. Kenan evren genelkurmay başkanı idi, ne yapacaktı, ülkedeki bu duruma gözünü mü yumacaktı?? Bizim eski tarihte bile hep darbeler olmuş.. Bu darbe olayı, eski tarihten geliyor ne yapalım?? Ülkede askeri düzen baskın. Ortadoğu gibi bir yerde baskın olmak zorunda zaten. Hayallerle yaşayanı gerçeklerle gondiklerler..

Kenan Evren kaç kere uyardı o zamanın hükümetini. Hükümet adam olsaymış da, koalisyon kursaymış.. Ülkedeki kaosu bitirebilseymiş.. Milyonlarca kişi çocuklarına Kenan ismini koymuştu.. O da zorladır tabi. Evren, benim ismimi koyun lan çocuklarınıza demiştir.. Solculardaki masal uydurma refleksi işte bunlar... Tabi evren, proleterya diktatörlüğü hedeflerini engelledi ya bunların, o yüzden evren'e sallayıp duruyorlar hep..

Ben burada açıkladım her şeyi,
(bkz: kenan evren i savunuyorum/#44410354)