1. 1.
  o dönemki anarşistlerdir. delikanlı geçinip darbe esnasında fare gibi saklanan insanlardır. 12 eylül öncesi belinde silahla dolaşıp dayılık yapan, gerektiğinde havaya ateş ederek kazayla can alan, maganda ruhlu kişilerdir.

  şimdilerde ise ahkam kesen güruhtur.
  1 -13 ... ankarakarakedisi
 2. 2.
  bir dönemin tarihine tanıklık etmiş kişilerdir.
  biraz tarih okumak da zihni açar kanısındayım.
  4 -1 ... cokmugerekli
 3. 3.
  sevmeleri için bir neden olmayan güruh, lakin 80'de gözaltına alınan babaları ya morarmış vücutlarla evlerine dönmüştür, veyahut hiç dönmemiştir!
  2 -2 ... nobran ne ya
 4. 4.
  bunu diyen bunu da demiş, ilginç;

  (bkz: #2216749)
  3 -2 ... sıpa
 5. 5.
  --spoiler--
  bunu diyen bunu da demiş, ilginç;

  (bkz: #2216749)
  (sıpa, 12.09.2007 18:01 ~ 18:02)
  --spoiler--

  darbeyi över bir yazı yazılmamıştır. 12 eylül öncesi yaşanan anarşide halk oylaması yapılsa askeriye çıkardı. o dönem kenan evrenin aldığı duayı da kimse almamıştır. bilip bilmeden kenan evrene hakaret eden nankör milletedir kızgınlığım.
  -4 ... ankarakarakedisi
 6. 6.
  kenan evren`i seven 30 yas ustu ve alti insanlari da sevmeyen yigit kisilerdir. o insanlari dugunde havaya ates eden, ya da asker ugurlamasinda arabalarin ustunde tepisen kisilerle karistirmamak lazimdir.
  2 -2 ... cehennetlik
 7. 7.
  bir dönemi ve uygulamalarını eleştiren herkesi anarşist ilan etmenin , daha sonraki olası askeri müdahelere yapılan eleştirileri anlamsızlaştırdığını, komikleştirdiğini bilenlerin çoğunlukta olduğu kişilerdir.

  benim darbem iyidir, bunu halk istedi ,bunu istemedi ayrımı yapmak ne derece
  sağlıklıdır?

  kaynak nedir? 12 sonrası 'allah razı olsun' diyenler mi? onun için mi evren ' in partisi seçimde hezimet yaşadı.

  27 mayıs sonrası ne demişti sanıyoruz bu millet? tankların önüne mi atladı? menderes' in idamını protesto mu etti?

  herhangi bir darbeyi övenin, kimseye 'postal yalayıcısı' deme hakkı olmuyor ne yazık ki?
  1 -1 ... sıpa
 8. 8.
  (bkz: aramızda nankör kediler var) bazıları bazılarını ülkücü denen gereksiz tayfayla karıştırıyor sanırım.
  -1 ... panikadam
 9. 9.
  pislik yedirilip, içlerine cop sokulmuşları vardır aralarında. çok garip vesselam bunlar.
  2 -1 ... kisil
 10. 10.
  demokratik teamüller kullanmak yerine bir anarşi devletinden cunta çıkaranların anladığı olaylar döngüsüdür.30 yaş üstü kenan evreni sevmez zira o dönem gençleri bazı politik görüşleri olan ister sağcı olsun ister solcu olsun bir politik görüşü benimseyen ve o görüş hakkında bilgilenen halkının kurtuluşu için kendi yollarını kendileri çizenlerdi. sonra ne oldu 20 yıl içinde cunta sonucunda kendi cebini düşünen halkının menfaatini hiçe sayan yeni nesil insan türevleri olup çıktık. apolitik gençlik içinde yurdum sorunlarından habersiz ,tepkisiz , hakkını arayamayacak derecede ezik bir halk olup çıktık.30 yaş üstü işte bunlara sebep olduğundan dolayı kenan evreni sevmez , sevmemekte sonuna kadar hakkıdır.bir öğretmen eylemi yüzünden 6 ay boyunca gözaltında kalan , babası işkence gören sen değilsin çünkü..

  sevmeyenler hala daha hatırlamayı bilenlerdir. sevmeyenler demokratik hakların ne anlama geldiğini bilenler demektir. sevmeyenler sansürü ve yasakları sevmeyenler demektir.

  sevmiyorum netekim , seveni de nefretle anıyorum.1960 ihtilali olsun 1980 ihtilali olsun bunların bir şili veya arjantin cunta döneminden bir farkı yok. kayıplar , akıbeti bilinmeyenler yargısız infazlar , yaşını büyültüp gençleri idama yollamak, bunları hatırlıyor 30 yaş üstü. kitap yakmayı hatırlıyor.

  uykusuz hapis gecelerinde dışarda yağan yağmuru belki yıldızları hatırlıyor. düşünmenin ne olduğunu ifade etmenin ne olduğunu hatırlıyor.

  faşizm nedir onu biliyor 30 yaş üstü.

  sen biliyor musun faşizm nedir.
  3 -1 ... gwaihiri