1. 1.
  12 eylül öncesi anarşiyi yaşamayıp kulaktan dolma "darbeye hayır" sloganıyla götten sallayan kişilerdir.
  5 -25 ... ankarakarakedisi
 2. 2.
  vicdan sahipleridir.
  2 -2 ... dedirten durum
 3. 3.
  kenan evren i sevmeyen 30 yas ustu anarşistlerin desteklediği kişilerdir. beyinleri yıkanmaktadır.
  3 -8 ... ankarakarakedisi
 4. 4.
  andrea doria yı sevmeyen 450 yaş altı kişiler gibidir bunlar.
  4 -1 ... sıpa
 5. 5.
  hitleri sevmeyen 80 yas altındakiler de olabilirler.
  3 -3 ... yanlis hata
 6. 6.
  özgür ruhlu kişilerdir. sevmemekte sonuna kadar haklıdırlar. cuntacıların ve onların yaptıklarının ne denli ülkemize ve insanlarımıza zarar verdiğinin farkında olan kişilerdir.
  5 -2 ... pink_floyd
 7. 7.
  aile büyüklerinden o günleri, evlerin tek tek nasıl basıldığını, gencecik çocukların telef edildiğini, idamları, hatta aile büyüklerinin kendi yaşadıklarını dinlemiş gençlerdir. tarihinden bihaber zavallı bağdat caddesi çocuklarından değillerdir.
  10 -2 ... sosyalpenguen
 8. 8.
  önemli olanın sevip sevmeme olduğunu bilmesi gereken nesildir. haklı yada şuçlu kimse bunu zaten tarih gösterecek. yakın zamanda olan ve hala etkileri devam eden bir olayın başkahramanını sevmek yada sevmemek bize ne kazandırırki? aslolan olayı iyi özümleyip neden olduğu, kimlerin hata yapabildiğini ve nelerin bu olayı bu duruma getirdiğini görüp, bunun üzerine düşünmektir.
  2 -2 ... silte
 9. 9.
  Evren pasanın yapmış olduğu abd menşeili darbe sonucu ortaya çıkan tablonun ne kadar vahim ve insanlık dışı olduğunu bilen kişilerdir(#630131)
  dahası sadece bu manzara değildir, ondan sonra uygulamaya koyulan yeşil kuşak ya da başka bir deyişle ılımlı islam projesi an itibariyle yani 27. yılında başarıya ulaşmıştır.

  http://www.milliyet.com.t.../12/yazar/temelkuran.html
  3 -2 ... nobran ne ya
 10. 10.
  kardeşin kardeşi vurduğu yılları görmeyen körpecik gençler. hatta körpecik değilde "cahilcik" diyelim biz şunlara.

  neymiş ?

  17 yaşındaki yavrucağımızın yaşı büyütülmüş.

  elbette bok atmak için birşeyler bulunacaktı bu bulundu.

  zaten taksim meydanının ortasında "o çocuğun yaşı aslında 20 idi" yazmadığına ve kamera kayıtları olmadıgına göre salla babam salla.

  sen çok siyaset bilirsin. akıyor her yerinden siyaset. o apolitik tavırlarının içindeki buram buram "demokrasi yalakalığı" kokan tavırların çevrendekilere söker ancak. bu kenan evren'den nefret edenleri şunlara benzetiyorum :

  çantası çalınmış ya da bi şekilde mağdur olmuş uzun saçlı, keçi sakallı, entelektüel görünümlü 20 yaşlarındaki taze gence bakıp "ayy yavrum yazık ya canım benim" diyen 50-60 yaşlarındaki teyzelere.

  o mağdur olan adam fakir, çelimsiz, ezik, izbe bir tip olsa içten içten sevinir bu koca götlü karılar. bunların acıması duygusu bu kadardır.
  4 -3 ... nietzsche