bugün

darbecileri gördükleri an : '' aman da aman cuntacılar gelmiş, hoşgelmişler efendim, biz de sizi bekliyorduk yahu! Oooo kimleri görüyorum Kenan paşam gelmiş, gelin paşam ününüzü duymayan kalmadı netekim, gözlerim doldu vallahi! Ya her zaman diyoruz ne gerek var siyaseti konuşmaya Allahını seversen? Allah razı olsun paşam, sayenizde tasasız bir gençlik yaşıyoruz valla. Ahanda bak paşam açmışız sabahleyin Ahu ile Meriç'i, akşama da popstar alaturka var, ondan sonra da McDonald's da bir yemek yeriz daha sonra da ver elini dergah sabaha kadar zikir... '' demeleri kuvvetle muhtemel kesimi tanımlayan söz grubudur.
sadece 12 eylül'ü değil türkiye'nin siyasi tarihini de sorgulayan gençliktir bunların bir kısmı...
koyunluktan kurtulmak 12 eylül'den önce ölen 5000'den fazla ölen kişiyi unutup, bahçelievler katliamında ölen 7 gencimizi hatırlamak, idamla ölen 49 kişi, işkenceyle ölen 171 kişiyi anmaksa, ben koyunum!
12 eylül'ün temellerini 1975'lerde 76'larda aramaksa, 12 eylül 1980 öncesi 4-5 seneyi analiz edip, 12 eylül'ün gerektiğine inanmak koyunluksa, ben koyunum.
ölen her kimse hem sağcı, hem solcu hepsine üzülmek koyunluksa, ben koyunum.
işkenceyle ölen adam suçsuzdu, idamla ölen adam suçsuzdu, ama 12 eylül'den önce mahalle bakkalı basılıp, kasası soyulduktan sonra öldürülen yaşlı bakkalın suçu neydi?

12 eylül'e neden olan dönemin sivil otoritesidir. o sivil otoritenin başındaki zat da 12 eylül'den sonra hem başbakan, hem de cumhurbaşkanı olmuştur. 12 eylül öncesinde olanlar için hiçkimse suçlu değil, hiçkimse sorumlu değil, ama 12 eylül her şeyden sorumlu! sorgulamak sadece 12 eylül dönemindeki işkenceyi, idamları sorgulamak değildir, öncesini, sebeplerini de sorgulamaktır.

12 eylül'ü körü körüne desteklemek ne kadar büyük aptallıksa, okuduğu 2-3 kitapla sadece 12 eylül sonrasını baz alarak 12 eylül'ü eleştirmek de o derece aptallıktır. darbeyi; 12 eylül 1980 tarihini milat olarak alıp yargılamak ise, koyunluğun en büyüğüdür!

koyunluktan çıkmak demek, ota boka muhalefet olmak demek değildir. okursan, araştırırsan, bilirsen koyun olmazsın! kenan evren'e saygı duyuyorum (en azından eski bir cumhurbaşkanı olduğu için), kenan evren'e saygı duymayanlara da saygı duyuyorum, kendi görüşleridir... ancak; kenan evren'e dogma düşüncelerle saygı duymayanlar benden çok daha büyük koyunlardır onu biliyorum, çünkü onlardan çok daha fazla araştırmışlığım, bilmişliğim var! bu yüzden koyun değilim, 2 kitap okuyup, kaval sesi duymuyorum, kavalı kendim çalıyorum.

ekleme: 12 eylül öncesinde ve sonrasında ölenler, zarar görenler için üzülen bir insanım, kabul edilsin veya edilmesin 12 eylül bu ülkeye gerekliydi, sonrasındaki uygulamalarda elbette birçok yanlışlık vardır. 12 eylül sonrasında yapılan uygulamaların savunucusu değilim, savunmuyorum da, sadece 12 eylül'ün gerekliliğine inanıyorum. merak edenlere de söyleyeyim, sol görüşlü biriyim...
kenan evrene saygi gosterebilecek kadar edepli ve uyumlu; koyun kadar verimli ve de itaatkar insanlarin olusturdugu zumre.
bu insanlar, silide pinochetin arkasindan aglar; rusyada stalinin heykelinin ayakucunda uyur; ispanyada franconun mezarinda duygulanir; romanyada cavuseskuya selam durur; sirbistanda milosevici savunur; italyada mussolunici olurlar...
düşünme, taşınma, analiz etme, yargılama, sorgulama, yorumlama gibi davranışları bünyesinde barındırmayan insanlardır. padişahım çok yaşa ekolünün temsilcileridir. yazıktır, vurmayındır.
işin garip yanı kenan evren'e küfredip farkında olmadan onun faşist uygulamalarına destek çıkanların da yaşıyor olmasıdır.
darbecilerin yargılanmadan eşşek cennetine gitmelerinde en büyük pay sahibi insanlar grubudur.
(bkz: augusto pinochet)
bu koyun gençlik grubuna 28 şubat'a destek veren gençlik grubu da dahildir.
kenan evren'i tonton ressam dede olarak tanıyan gençliktir.
idam edilerek öldürülenlerin suç dosyalarına bakmadan, kaç kişinin canına kıydıkları ya da kaç kişinin kanına girdikleri hiç hesaba katmadan, sağcısı ile solcusu ile eline silah alıp otoriteyi yerle bir edip kendince suçlu gördüğünün cezasını kendisi verenleri hatırlamadan, 80 öncesi 5 seneyi bu işlerle alakası olmayan kişilere dar eden, sonrasında bir bok bilmeden susturulmuş gençlik, apolitik yapılmış gençlik nidalarıyla çağın en gerekli darbesini karalayan koyunların sloganı.

çoğu da entrylerinde "düşünen türk gencinin kanına girerek anarşi ortamı yaratıldı" sözünün arkasına sığınır bunların.

bir bakın bakalım hangimiz koyunmuş ey arkadaşlar?

(bkz: bsg)
kenan evren'i dedesine benzeten gençtir.
kenan evren'nin fenerbahçeli olduğunu bilip, onu 100. yıl konuşması yapmak için kokteyle davet eden fenerbahçe yönetimi ve orda bulunup "aman efenim, canım efenim" diyen fenerbahçe gençliğidir.
80 li yıllarda cocuk olup; büyüyünce ne olacaksın diye sorulunca, kenan evren olacağım cevabını verince şımartılıp ödüllendirilenlerin; büyüyüp genç olanlarıdır.
kenan evren'in yarattığı gençliktir. bu nedenle ortada yadırganacak bir durum yoktur. darbenin bu topraklardaki sosyolojik yansıması zamana yayılan bilinç kaybıdır maalesef.
bu ekmek kadayıfının üstüne kaymak olarak da köylülüğünü tamamlayamamış bir ülkeyi küresel ekonominin çıkarlarına bir an evvel hizmet edebilmek için zorla kentleşmeye itenleri koyarsak, şerbetini de a.g.d olmuş * beyinlere gelişmiş iletişim kanallarıyla milyonlarca sanal gerçeklik/çöp pompalanışından hazırlarsak..
tadından yenmez olur bu tatlı, kapitalizmin iştahlı aç kurtları * için...

iki kere ikiye beş diyeceğimiz günler o kadar yakın ki...
halkın %60 lık kesiminden olduğu kesin olan grup.
(bkz: kenan evren e saygi gostermeyen yoz genclik)
kitap okumayan, araştırmayan, araştırsa da bir halt bulamayan, her şeye he diyen gençliktir. Seksenliler.
27 mayıs ve 28 şubat'ı takdis edip mütemadiyen hürriyet gazetesi haberleri ve ertuğrul özkök yazılarıyla beslenirler.
netekim paşanın bugün de olsa aynı kararları verirdim dediğinden bihaber gençliktir. kendi idam fermanlarına saygı duyan gençliktir.
güdülmeye müsait kesim. adında anlaşılacağı üzere;koyun:ne dersen yapar, osur desen osurur,yat desen yatar, kalk desen kalkar,dön desen döner. (bkz: sübyancılar)
(#993836) "solcuyum" kısmı hariç aynen katıldığım şeydir. yurdumun kıymetli cinsi olan merinos koyunuyum hem de.
bir zamanlar içerde neler döndürdüğünü bilmeyen gençliktir.
bir zamanlar içerde neler döndüğünü falan fişmekan anlamayan, zerre skinde olmayan gençlik.

bi susun lan. bik bik herşeye karşısısınız .mına koyim, gidin maç izletin kendinize gelin. yeter lan!
saymayıpta besleseler daha iyi olacak sanki diye düşündüğüm gençlik.*
teoman'ın da dediği gibi onu alkışlayan salaklardır.
apolitik kişiler olduğu için tanımazlar. hakkında tek bildikleri eski bir cumhurbaşkanı olduğudur. netekim saygı gösteren insanın aileside evrenci olduğu için ona hep kenan paşa geldi sağ-sol kavgaları bitti gibi lafları öğrettiğinden onların kahramanıdır.ee kenan evrenin kendi eserleri sonuçta eğer o olmasaydı böyle bir gençlikte olmazdı herhalde.
güncel Önemli Başlıklar