1. 1.
  Tüm partiler bunda hem fikir olmuştur. Burada kenan evreni savunan chp liler vardı onlara da gelsin bu haber.

  https://www.uludagsozluk.com/e/41380235/
  6 -2 ... desifreleyici
 2. 2.
  Kenan evreni savunmasına mı yanalım insanların yoksa CHP'li olması böyle bir kişinin gerçekten varsa ona mı?

  Türkiye Cumhuriyetindeki tüm darbeler ABD emri ile olmuştur.

  ABD emrini yapanlardan birisi Kenan Evren diğeri ise ülkücülerin iyi bildiği isimdir.

  Hani şu 1960 da darbe bildirisi okuyan birisi var ya o işte.
  6 -3 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  Vay amk 15 temmuz 2016 hariç tüm darbeler dış güçler tarafından olmuş.. işlerine gelmedi mi tiyatro işlerine gelmedi mi dış güç... neyse ne yapmak istediklerini artık kendileri de anlayabilmiş değil.
  yalnız yine aynı taktik onu da belirtelim 1971 muhtırasında da feto adı geçiyor 1980 darbesinde de hatırlatırım.
  2 -2 ... desifreleyici
 4. 4.
  her ne olursa olsun bir zamanlar türk ordusunun en üst kademesinde bulunmuş, aynı zamanda da halkın çok büyük bir oranının icazeti ile cumhurbaşkanlığı yapmış bir insana yapılan büyük şerefsizlik ve terbiyesizliktir.

  Bu ülkede iskilipli atıf, seyit rıza gibi piçlerin isimlerinin bir yerlere verilmesi ve hatta heykelinin bile dikilmesi gayet normal karşılanıyor ama bir kenan evren ismi alerji yaratıyor insanlarda.

  Zamanında adamın mitinglerinde "yaşa evren paşa!" Diye yağ çekilip ve hatta doğan çocuklara kenan evren ismi verilecek kadar çok sevgi gösterildikten sonra aynı adama bu kadar çok ahlaksızca saldırmak ve aslı astarı olmayan iftiralar atmak kalleşlerin adetidir.

  Ne 12 eylül, ne de herhangi bir darbe abd emriyle yapılmış değildir. sol kesimin ve akçomarların konu evren paşa olunca aynı ağızdan konuşması da trajikomiktir. zaten askeriyeye karşı nirvanaya ulaşan bu görülmemiş düşmanlık da akp'nin en büyük eserlerinden birisidir.

  adamı seçen aynı halk, sonra da yargılanacak diye kına yakan yine aynı halk. Omurgasız bir halkın evren paşa gibi dürüst ve mert bir adamı sevmemesine şaşırmamak lazım.
  1 -3 ... fasist psikolog
 5. 5.
  isabetli bir karar olur.
  1 -2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 6. 6.
  türkiye'de Şeyh said meydanı diye bir meydan var ve bu meydanın ortasında seyit rıza'nın heykeli bulunuyor.
  Kenan evren ismi de kalksın diğer rezaletler de kalksın.
  Ama nerdeee.. utanmasalar şeyh said ortak değerimizdir diyecekler.
  -1 ... arabali ruhsuz
 7. 7.
  bu kadar memnun edici karar olamaz.
  1 -3 ... pilihozlu haci baron bey
 8. 8.
  Elinde kına kıçına yakmak için hazırda bekleyenlerin temennisidir. ülkede iskilipli atıf, şeyh said ve seyit rıza gibi onca terörist ve vatan haininin isimleri bir yerlere verilmişken bundan rahatsız olmayanların eski bir genelkurmay başkanı ve aynı zamanda yüzde 92'nin seçtiği bir cumhurbaşkanının isminden rahatsız olması şerefsizliktir ve vatan hainliğidir.

  bütün halk terörden ve anarşizmden kan ağlamıştı o günlerde. Zaten ordunun artık müdahale etmesini bütün halk dört gözle bekliyordu. Olduktan sonra da herkes rahat bir nefes almıştı. Sokakta asker gören kucaklıyordu. Evren paşa'ya ve orduya gece gündüz dualar edildi. Adama tapıyorlardı resmen, isteyen açsın izlesin o mitinglerini.

  Bu adam Hiçbir şeyi zorla yapmadı ki, zorla cumhurbaşkanı da olmadı. Bütün bunları halk kendi isteğiyle kabul etti.

  Asılanlar da, tutuklananlar da zaten önceden yargılanmış ve mahkeme kararıyla suçlu bulunmuş kişilerdi. Yani Bunları evren paşa belirlemedi, o listeleri de kendisi hazırlamadı. Yalnızca önüne gelenlere onay verdi. Kimseye de işkence yapsın diye verilmiş bir talimat da yok. bunlar ne yazık ki toplumun bir gerçeği, her zaman böyle insanlık dışı olaylar yaşanmaktadır. Bugün de fetöcülük suçuyla hapiste olan sayısız kişi için benzer işkence iddiaları belirli kesimlerce dillendirilmektedir.

  Ne yazık ki türkiye halkı böyledir. 80 öncesi o kabusları yaşatanları bugün mazlum ve kahraman, bir zamanlar taptığı evren paşa'yı ise aslı astarı olmayan iddialara inanarak suçlu yapmıştır. Bu nankörlüktür, dönekliktir ve iki yüzlülüktür.

  Adam yargılansın diye fetö ve pkk'nın her tüm gücüyle desteklediği referanduma evet verdiler. Sonrasında da yargılanacak diye kına yaktılar, bayram ettiler. ama o adam vatanına milletine hizmet etmiş, ülkesine ve atatürk'e ölesiye bağlı şerefli bir asker olarak son nefesini verdi. cenazesine sadece askerler katıldı, arkasından da sayısız havlayan oldu. ama havuz medyası ve diğer algı odaklarının propagandalarına rağmen gerçekler değişmeyecektir. Hala evren paşa'nın iyiliklerini unutmamış ve onun değerini bilen insanlar mevcuttur.
  3 -7 ... fasist psikolog
 9. 9.
  Zulmün ömrü kısadır sözü boşuna söylenmemiştir.
  1 -1 ... kurmay albay
 10. 10.
  bu kadar memnun edici karar olamaz.
  1 -1 ... pilihozlu haci baron bey