1. 1.
  greenpeace akdeniz in barbie bebek üreticisi Mattel in Barbie paketleri için ihtiyacı olan kağıt ürünlerini tam bir orman düşmanı olan Asia Pulp and Paper (APP) adındaki şirketten satın almasına duyarlılık oluşturmak için oluşturduğu kampanyadır.

  o barbie çok kevaşe duruyordu zaten. aldatmış bile olabilir.

  --spoiler--

  Yağmur ormanlarıyla ilgili bir skandal, dünyanın en ünlü ve ikonik çiftlerinden birinin ilişkisine son noktayı koydu. Dünyanın en ünlü oyuncak bebeği Barbie'nin, aslında yağmur ormanlarının baş düşmanı olmasının ortaya çıkması üzerine uzatmalı sevgilisi Ken, resmen Barbie'den ayrıldığını ve orman katili kızlarla çıkmayacağını söyledi.

  Barbie'nin herkesten gizlediği bu kötü alışkanlığının sorumlusu, Barbie'yi üreten firma Mattel.

  Mattel ne yazık ki Barbie paketleri için ihtiyacı olan kağıt ürünlerini tam bir orman düşmanı olan Asia Pulp and Paper (APP) adındaki şirketten satın alıyor. APP ne acıdır ki iklim değişikliğinin korkutucu sonuçlarına, Sumatra kaplanı gibi nesli tükenen hayvanlara ve yerel halka rağmen yağmur ormanlarını hiç durmadan katlediyor.

  Değeri başka hiçbir şeyle kıyaslanamayacak yağmur ormanları ve pek çok canlı türü yok oluyor. Bütün bunlar sırf Barbie daha az maliyetli, sonunda çöpe atılacak bir pakete girebilsin diye.

  Mattel, APP ürünlerini kullanmaktan acilen vazgeçerek Barbie'nin yağmur ormanlarını yok eden bu kötü alışkanlığına bir son vermeli.
  `
  Orman katillerini ele veren Ken'e siz de kulak verinve Mattel'e mesaj gönderin.`

  Yardımlarınız sayesinde geçen yıl Nestlé tedarik zincirinden orman katillerini çıkarmaya ikna olmuştu. Şimdi Endonezya yağmur ormanlarının korunması için bir kez daha sizin desteğinize ihtiyaç duyuyoruz.

  greenpeace ailesi

  --spoiler--

  burada da videosu var. buradan şirkete e mail gönderebilirsiniz.

  http://erkekarkadas.org/public/
  2 ... evdekises
 2. 2.
  ken in orman katili barbie yi terk etmesidir.
  <iframe src="http://player.vimeo.com/v...t=0&color=e53894"; width="477" height="320" frameborder="0"></iframe>
  ... evdekises