bugün

(d. 27 Şubat 1944 - ö. 6 Haziran 2003) Dothan, Alabama doğumlu Amerikalı yazar. Bazı eserlerinde Alan Cochran dahil olmak üzere takma isimler kullanarak yayımlamıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ken_Grimwood
Sil Baştan, Kayboluş ve Zaman Çarkı'nı okudum. Elime aldığımda tüm kitaplar 2 gün içinde bitti. Sil baştan için ayrı bir yeri olduğunu söyleyerek 3ünü de tavsiye ederim.
Kitapları okunması gereken yazarlar listesini başında olması gerekir. Bence en iyi kitabi Sil Baştandır.
Bana göre en underrated yazarlardandır bu abi. kitaplarının arasında Replay açık ara en iyisidir
Ölüme kafayı takmış en sonunda ölmüş yazar.
9 yıl önce ölmüş, kitapları türkçeye son birkaç yıl içinde çevrilmiş yazar. bu nedenle cahil türk okuyucusu(!) tarafından kendisinin yeni kitabının dört gözle beklediğiyle ilgili yorumlar tarafımca duyulmuştur.
ya kardeşim bu adam sil baştan ve kayboluştan sonra ölmemiş miydi. e ne ayak ? zaman çarkı diye bir kitabı çıkmış.
zekasına hayran kaldığım yazar. sil baştan kitabını kısa sürede bitirdim. onu okumadığım zamanlar kendimi suçlu hissettiğimi bilirim. şuan aynısı kayboluş adlı kitabını okurkende oluyor. artık nasıl bi haya yaşadıda bunları yazabildi düşünmek gerek.
bazı eserlerini alan cochran dahil olmak üzere takma isimler kullanarak yayımlayan amerikalı yazar.
2003 yılında son kitabı kayboluşu yazarken ölmüş olan yazar. replay (sil baştan) adlı kitabıyla zirve yapan yazar.
kitap gerçekten iyi tavsiyedir benden.
aslında 18 yıl önce ölmüş olup kitaplarında işlenen temalar ve kitaplarının şimdi dilimize çevrilmesi göz önüne alındığında enteresan bir durum oluşturmuş yazar.
kayboluş (1976)
sil baştan (1986)
koridor yayınlarından çıkan türkçeye sil baştan olarak çevrilmiş replay isimli romanın yazarı.