bugün

romantiktir. duygudur.

heyecanlandırabilirken bir dakika sonra ağlatabilir. bağımsız olabilirken topluluğun içine de karışabilir. çağlayan bir su da olur; çarşaf gibi bir deniz de...

çalmak emek ister. beceriksiz bir elde can çekişir, öğrenildikçe kendini gösterir. yaylılar üstüne titrendikçe güzelleşir. yay çekildikçe keman ruhunu bulur. ondan önce sesi donuktur; vakit ayırdıkça güçlenir. kol kadar alettir ama iç titretir.

çalamadığım mis gibi kokan kemanımı özledim iyi mi?
Öğrenmesi oldukça zor müzik aleti. Kontrol tamamen sizdedir. Ayarı hep iyi tutmalısınız. Öğrenmeye başlanıp en çok bırakılan enstrümandır aynı zamanda. Kemana gösterilmesi gereken sabrı ve emeği herkes gösteremeyebilir.
eğer bir virtüözüne denk gelirseniz ya da bir yerden duyarsanız kulaklarınızı bayram ettirecek ve tüm pasını silecek olan enstrumandır. o derece diyorum yani.
https://www.youtube.com/watch?v=_ioc6sdgugo

şu konçertoları bir dinleyin.

Var mıdır dünyada benzeri böyle bir ince ruhun?
enstrumanların anası olduğu söylenir.
Standart almalısın. Sol elin zaten kuvvetli, nota basmakta zorlanmazsın daha hızlı ilerlersin.
Kemanda sağ-sol elin bir farkı -bence- yok. Normal olandan korkmanı ya da tercih etmemeni gerektirecek bir durum söz konusu değil.
siparişimi verdim.Hayallerimden biriydi.
Allah komşularıma sabır versin diyorum.
kurs olmadan 3. Ayım ve vibratoya başladım.Gün geçtikçe ilerliyorum.Artık keman elimde ağlamıyor.
bir akrabamızın meyhanelerde çaldığı enstrüman.
çok güzel çaldığı için küçük çaplı alkol salonundan bu bölgenin en iyi meyhanesine terfi etti.
dünyada konçerto yaylı çalgıların babası olarak bilinen enstrümanı eniştemizin senfoni orkestrası yerine meyhanede çalması çok üzücü.
tüm çalgılar arasında, en romantik çalgılardan bir tanesidir hiç şüphesiz.
Hep çalmak istediğimdir. Fazlasıyla sakinleştirici.
Umarım ki ileri bir zamanda.
Her çeşidi güzel olan enstrüman,
Hele bu ara kabak kemâne'ye sardım.
Aşırı hisli geliyor kulağa. Bir örnek eser bırakayım aşağıya.

https://youtu.be/Tiei0qnrnF4
Bir hafta önce satın aldığım müzik aleti. Keman kursuna başlıyorum ve çok heyecanlıyım. Sıradan çoğunluk gibi benim de hayallerimden biriydi. Evimde arşe çekmeye çalışarak, kendimin ve birilerinin kulaklarına eziyet ediyor olma hissi bile muhteşem. Müzisyen teyze diyeceksiniz.
Lisenin ilk senesinde müzik dersinin de vesilesi ile heves edip çalmaya başladığım alet.

Sonra ne oldu mu dersiniz, ben daha keman virtüözü olamadan keman bozuldu. Zaten bozulması kaçınılmazdı babam kemana para mi vercem dedikten sonra a101 den 600 tl civarı olan hayatımda gördüğüm en dandirik kemanı almıştı.

Tam öğrenmeye başlamıştım oysaki sahneye çıkacağım zamanları hayal edip hırslanıyordum....

Neyse müzik hocası da uyuz karının tekiydi zaten doğru düzgün derse girmiyordu sözde öğretecekti bana çalmayı.
Bizim hayaller yine siyah poşete deyip vazgeçtim böylece keman sevdamdan.
Güzel çalındığı taktirde hoşuma gider.
Bir ara yeğenim heveslenip kurs almışti.zor geldi bıraktı.
görsel
duygu tercümanıdır.
Joshua Bellin çok güzel çaldığı müzik enstrümanı.
güncel Önemli Başlıklar