1. 1.
  batı işi bir ideoloji oldugunun kanıtı niteligindeki hadisedir..

  araplar bizi arkamızdan sattı, yunanlar hain, ermeniler döl, kürtler bölücü vs vs diye gider..

  şimdi gelip bana saçma sapan rteden kimse alıntı yapmasın, bırakın rteyi sıradan bir akpli bile hadi dinden dolayı kürtlere nefret kusmasada kafadan bir ermenilere gider yapar, fakat bakıyorsun bu nefret tohumlarının saçıcısına kemalizm dolayısıyla ittihat ve terakki gelenegi karşına dikiliyor..

  saydıgım topluluklar osmanlı devleti zamanında osmanlı tebaası olarak yıllarca barış ve hoşgörü içinde yaşamış topluluklar bazıları isyan etse de özellikle ermeniler en sadık topluluklardan biri olmuştur fakat toplumda var olabilecek bir öteki nefreti osmanlı devletinin birden fazla topluluga hükmeden bir devlet olması nedeniyle yönetimsel manada ortaya çıkmamış yani sadrazamdı kadıydı bu tür yetkililer asla ve asla öteki nefretini doyasıya yaşayıp propagandaya dönderememiştir..

  fakat kemalizm bu mevzuyu bir rant kaynagı görüp yıllar yılı nefret tohumları ekmiştir..

  bugün polonya ile almanya arasında amansız bir mücadele oldugu halde yıllar önce hazırlık maçlarında en çok bu iki takım maç yapar olmuştur..

  yani dünya geçmişte yaşanmış herhangi bir tatsızlıgı veya düşmanlıgı yıllar yılı körüklememiş bunun ideolojisine meze etmemiştir.

  çünkü mantıklı bir devletin yapacagı toplumuna başka halk ve topluluklara nefret ekmek yerine olabildigince hoşgörüyü halka yansıtmak olmalıdır..

  fakat kemalizm denilen amerikan yapımı siyonist ideolojide ne yazık ki bu olmadıgı gibi üstüne hiç bir devletle ortak çıkar ve kardeşlik hukuku tesis edilemesin diye en ufak bir tartışma ve tatsızlık olabildigince abartılıp düşmanlıgın körüklenmesi için kullanılmıştır..

  yani bugün bir türk gencinin ermeniye, araba, yunana falan düşman olmasının allah aşkına ne gibi bir imtiyazı faydası olabilir..

  kemalizm dedigimiz bu ideolojinin garip tarafı da milletleri birbirine düşürmeye çalışırken bu milletlerin yöneticileriyle sıkı fıkı olmaları ve işbirligine girmeleri olmuştur..

  bu gerçekten tuhaf bir durumdur..
  2 -13 ... zargna
 2. 2.
  --spoiler--
  araplar bizi arkamızdan sattı, yunanlar hain, ermeniler döl, kürtler bölücü
  --spoiler--

  valla kim demişse (bkz: adam haklı beyler).
  2 -1 ... ibni maymun
 3. 3.
  bir örnek oluşturması açısından bir yaşam formunun entryden cümle çekip onu desteklemsi iyi oldu..

  işte bu kafaya ona buna düşman olarak anca ve anca emperyalist ülkelerinin taşeronu olunabielcegini anlatamıyorsun..

  bu salak sanıyor ki, birinden nefret etmek bir işe yarıyor.

  veya bu düşünceyi kendi iradesiyle oluşturdu sanıyor..

  böl ve yönet işte bu, sen onlara onlar sana düşman olacak ki senin gibi salaklar aç kalabilsin..
  -1 ... zargna
 4. 4.
  Kemalizm Nefret tohumu ekiyor diyenlerin Işid'li gavatlara öfkeli gençler demesi çok ironik.
  2 ... izmir ne taraf
 5. 5.
  amarigan yapımı ziyonist ideoloji.
  ... niyazi yildirim gencosmanoglu
 6. 6.
  olm istesenzide istemeseniz de

  şunu o olmayan beyninize sokacaksınız ;

  bizimle beraber yaşamaya alışacaksınız

  eşşek gibi, köppek gibi.

  her sakat işinizde karşınızda olacağız.

  sen bunun adına ister nefret tohumu de

  ister ne dersen de.

  daha birinci basamaktan çıkamamışsın ki

  kemalist ayrı, ittihatçı ayrı

  atatürkçü ayrıdır.

  hepsini bir tutmak da senin eşekliğindir

  bak ona hiç ama hiç çare mare yok.

  it herif dün kemalist ayağına sömürüordu

  bugün dinci donu giydi.

  beynin açılsın diyerekten.

  https://www.youtube.com/watch?v=fFHR164mnjg+
  4 ... timur cengiz hulagu
 7. 7.
  (bkz: çok afedersiniz ermeni diyen bile oldu)

  dedesinin çocukluk evi yanlarında çalışan iki ermeninin peşine rus-ermeni askerleri takıp baskın yaptığı birine ermenilerden gıcık alma diyorsun. dedesinin ağabeyi 12 13 yaşında bu eline silah alır savaşır diye o askerler tarafından üzerlerine tren sürülerek öldürülmüş birine hoşgörü diyorsun.
  osmanlının tebaları osmanlının gücünden korktuğu için başkaldırmamıştır. sevgi saygı korkudan gelmeseydi zayıfladığında kimse ayaklanmazdı. sen şimdi hoşgörü ayağına burada kelime parçalıyorsun da yaşadığın ortama bir bak. coğrafi olarak dünyanın götündeyiz. ortadoğuda neyin hoşgörü ile çözüldüğünü gördük?
  cidden komşularla sıfır sorun dedikten sonra komşuların hepsine sövmedik mi?
  suriyeye girdik amk. barzani iti bile şekil yapıyor. yunanistan adalarına çöküyor. bayrak dikiyor. iran rusya ile iyiyiz diye arada bir açıklama yaparak ufak ufak sataşıyor. kendi boku çok olanlar haricinde tüm komşularla kavgalıyız. devletler arası sorunlar hoşgörü ile çözülmez. ermenilerle bir ara denedik sonuç? halklar arası düşmanlık devletin başından gelir. atatürk arapları sevmiyor olabilir. haklı sebepleri vardır. bir komutan askerini öldüren bir millete sevecen bakmaz. bakamaz. eline fırsat geçerse de sker atar. şimdi afrin operasyonunu niye destekliyoruz. çünkü orospu evlatları terörist. benim askerime kurşun sıkan toprağıma bomba atana kardeş sıkıntın ne gel çözelim mi diyelim? dünyanın her yanında ermeni lobisi sözde soykırım diye göt yalıyor. ne yapalım? tamam alın ağrı sizin olsun mu diyelim? pkk toprak istiyor al doğu senin olsun mu diyelim ne diyelim?
  sanki halka nefret tohumu ekiyor da gidip yunanistanı basıyoruz bulgaristanı haraca bağlıyoruz amk!

  almanya polonya örneğini ortadoğudan iki ülke olarak ver de anlamlı olsun. gavatın biri de izlandanın ordusu yok diyordu.

  kimsenin kimseyi sevme zorunluluğu yok bilader. bu kadar basit. ben ermeniyi sevmek zorunda değilim. gidip ermenistana bomba atmıyorsam sana nedir bundan?
  amk azınlık sevicileri. rte den örnek vermeyin. kemalizm şöyle böyle. neyi savunuyorsun onu yazabilseydin iyiydi.

  kemalizmi eleştirebilecek kapasiteyi görüyorsun kendinde. mevlana mısın yunus emre misin? sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz. he amk. kemalizm düşmanlık seviyor olsa senin soyun devam etmezdi zaten merak etme. atatürk bir komutandır. sen bir komutanın askerini öldür sonra hoşgörü rica et bakalım. milliyeti farketmeksizin o komutan sana neler yapıyor bir gör. tutup da en barışçı askerlerin başkomutanına sataşıyorsun.
  ... yeksin