bugün

hilafeti tbmm oybirliği ile kaldırdı. tekrarlıyorum; tbmm kaldırdı ve o-y-b-i-r-l-i-ğ-i ile kaldırdı.

bu oybirliğinin içine rıza nur falan da dahil ha, kıvırmaca yok.

hele bir de abdülmecid in götün götün kaçışı var ki, asıl onu soracaksın ingilizlere.

nesiller boyu anlatılıyor korkaklığı.
kemalistler hala mı konuşuyor ?

doğru ya onlar sadece konuşur .

sıkıysa konuşmaktan öte bir adım atsınlarda görelim .
e zaten ingilizlere rağmen kaldırdı. nerden bakarsan öyleee....ingilizler direkt olarak şeyhülislamı destekliyodu kardeşim. hilafet ordusunu kurduranlar ingilizlerdi.

osmanlı hanedanı kendisi demedi mi "allah´tan sonra en güvendiğim güç ingiltere´dir" diye?...binip vın dediği zırhlı hangi devletin zırhlısıydı? ingilizlerin diil mi?...

o zaman tbmm hilafeti "ingilizlerin desteğiyle" falan mı kaldırmış oluyo?...siz öyle mi anlıyosunuz?

valla ben öyle anlamıyorum. tarihi okumak bir meziyettir, "bazıları" o meziyete pek sahip diilmiş gibi sanki.

efendim?
Ingilizlere rağmen mi ? Zaten ingilizlerde kaldirilmasini istiyordu.
hindistan müslümanlarını--o zaman pakistan henüz devlet değildi--yeni kurulan tc devleti üzerinden etkileme gücünü kaybedecek olan ingiltere, kendi çıkarlarına aykırı olduğu için elbette hilafetin kaldırılmasına karşı çıkacatı.
Murat bardakçının uydurduğu fakat görüntüye bakılırsa önümüzdeki günlerde sıkça duyacağımız iddia. Bugüne kadar kimse farketmemiş de Murat bardakçı da unutmuş da 2018'de söylemiş olamaz. Yeni bir toplum mühendisliği çalışması gibime geliyor.
Hilafetin kaldırılmasına en çok tepki gösteren ülke ingiltere' dir. Hilafet fiilen zaten çoktan kalkmıştı...
sözlüğümüzün kadrolu meczup yobazının zoruna gitmiştir.

(bkz: kurtuluş savaşı nın bir senaryo olması/#29216815) yalanını habire tekrarlıyor ki tekrarlana tekrarlana doğru sanılsın.

(bkz: yobazların propaganda mekanizması)
şu (bkz: kurtuluş savaşı nın bir senaryo olması/#29216815) senaryoya inanan eblehlerin meczup ilan edilmesine vesile olmuştur.

yahu onca okuduğunuz kadiros mısıryanis, kumarbaz necip filan kitaplarında anlatılanların özeti bu işte...

buna inanan meczup değildir de nedir?
mezcupların meczup oldukları gerçeğini kabul etmediklerini bir kere daha görmemize vesile olan mevzudur.

hayır evladım, tabi ki sana meczup demiyoruz. şimdi çocukluğuna dönebilir miyiz yine?
(bkz: tekrarlama hastalığı)

(bkz: Obsesif Kompülsif Bozukluk)

(bkz: tekrarlama hastalığı tedavisi)

edit: "tedavi" deyince yobazda ipler koptu... tekrar entrylerini siliverdi hemen. yok, hayır, tabi ki sana meczup demiyorum evladım... nerede kalmıştık? ha, evet, istiklal harbi senaryoydu değil mi? dinliyorum, kaldığın yerden devam edebilir misin?
ya kardeşim, bardakçı olaya ingilizlerin imperyal güçleri açısından bakmaya çalışmış, ki mantıklı. adamın kkontrolünde, o zaman pakistan yok, çok büyük bir müslüman "sömürge-köle" nüfus var, ve bu insanlar halifeye o zamanın şartlarında itaat ediyolar...

halife müslümanları kontrol eder, sen de halifeyi kontrol ettin mi, bitti gitti işte...

ingiltere her zaman - sadece ingiltere diil, bütün emperyal güçler, teker teker gruplarla uğraşmazlar. en tepeye bi süper güç getirmeye kalkarlar, onun için çabalarlar, onlar süper gücü getirip onu kontrol ederler, o süper güç de altındaki tebaayı kontrol eder, böylelikle bütün o mekanizma emperyal güç için çalışmış olur.

bu bütün tarih boyunca böyleydi.

e adamın elinde 200 yıldır hasta adam diye adlandırılan bir osmanlı var. osmanlının elinde halife var, halife istanbul´ dan bi fetva veriyo, bu fetva duygusal olarak kendisini ona bağlı hisseden bütün müslümanları etkiliyo...

ingiltere lavuk mu ki hilafetin kaldırılmasını istesin? aradığı süper güç zaten islami sistemin kendisinde mevcut. o o sistemi mümkün olduğunca tutmaya, ve tuttuğu sürece de onu kontrol etmeye çalışacaktır.

atatürk hilafetin bu işe yaradığını görmüş, ve nti emperyalist bir yaklaşımla o halkların hepsine özgürlüklerini vermiştir.

araba gibi düşünceksin- arabanın direksiyonunda kim oturursa o araba o şoför nasıl istiyorsa öyle gider.mekanizma kimin kontrolündeyse o mekanizma onun istediği şekilde hareket eder.
bu ümmetçilerde cidden akıl yok.

dünyada osmanlı halifesinin bile umursamadığı osmanlı halifeliğini savunma ve diriltme çabaları muhteşem. kendi kendinize halifecilik oynayın siz. araplar size islamın kaymağını bırakırlar mı? bırakmazlar. sen bugün halifeliği ilan etsen arapların zerre umrunda olmucaksın yine. kaldı ki, islam dünyasının geri kalanı da araplara bildiğin tapmakta. kimse sizin ümmetçilik oyununuzu umursamıyor.

birinci dünya savaşında hindistan müslümanları ve araplar ingiltere'nin yanında savaştılar. osmanlı'nın müslüman olması umurlarında olmadı. lakin ümmetçiler böylesi bir tarihi gerçeği bile kabullenememekteler, onlara göre bu bir kemalist yalanı.

bu şizofreniyle kolay gelsin size. tarih konusunda ayar üstüne ayar aldıkça daha da kuduruyorsunuz. bence kafanıza buz koyun biraz sakinleştirir.
fiilen bir anlamı kalmamış tükenmiş modası geçmiş bir makam papalık gibi ruhban bir karekteride yok seçimlede gelmiyor papayı hiç olmazsa dünyanın her yerindeki bunak kardinaller seçiyor napolyondan tekmeyi yedikten sonra papalığın siyasi bir gücü kalmadı vergiden muaf para aklayan bankaları sayesinde soytarılığa devam ediyorlar. hilafet böyle soytarı olacağına kalkması yerinde olmuş. rus gelince ingilizden yardım isteyen valisi ayaklandımı rusyadan yardım isteyen sözde sadece Allah tan korkan halife padişahlar orta asyada ayaklanan müslümanlara bırak yardım etmeyi ingilizlerle iyi geçinin bile demiştir. Malezyada ingilizlere karşı savaşan yerel halk ingilize yardım eden müslümanlardan bugün bile hazetmez.
Şeriatın olduğu yerlere bakmak yetiyor ingiliz niçin hilafet ister anlamak için. Şeriatın hakim olduğu yerlerde fitne çabuk çıkar. Ortalık çabuk karıştırılabilir. Mezhepçilik kolayca körüklenebilir. insanlar kolayca kışkırtılabilir. Günümüz dünyasında ortadoğuya baktığımız zaman bu çok açıkça görülür.

Mesela ingiliz ya da herhangi bir emperyal devlet şeriatın hakim olduğu ülkede şiilere ya da sünnilere gelip '' Bunlar ülkeyi sünni-şii şeriatı ile yönetiyorlar. Siz niçin bunlara boyun eğiyorsunuz ? Boyun eğmek zorunda mısınız ? Özgürlük isteyin. Baş kaldırın. Silahınız da benden. Bu kıyağımı da unutmayın. '' deyip iç savaş ile zayıflattığı devlete çökebilir. Ki şu anda pek çok ortadoğu devletinde bu gerçekleşmektedir.

Cumhurbaşkanı bunu bilerek ortadoğu ülkelerine laikliği tavsiye etmişti ya zaten.