1. 1.
    değil ingilizlere rağmen hilafeti kaldırmak, yunanların baskısıyla ayasofyayı kapatan kemalistlerin savundukları iddia. tavşan dağa sikini sürtmüş, dağı siktim zannetmiş ya o hesap işte.

puhhahahahhaa. söylerken bile gülesim geldi amk.

dünyanın en kısa fıkrasıdır. "mustafa kemal ateistti" dediği için kemalistlerden çokça tepki alan murat bardakçı'nın, onların gönlünü almak için sıktığı bir palavradır.

önce çıktı "atatürk olmasaydı biz perişan olmuştuk" dedi, olmadı. pek tatmin edemedi bizim kemalistleri;

https://m.youtube.com/watch?v=wDzixHpzh2o+

en sonunda, geçende çıktı ve 5 yaşında çocuğun bile inanmayacağı bu martavalı okudu;

https://m.youtube.com/watch?t=2s&v=c_N5TMBFAb0

sonunda olmuştu. kaç yıldır arasının bozuk olduğu kemalistlerle sonunda arayı düzeltebilmişti. helal olsundu.
    5 -12 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    hilafeti tbmm oybirliği ile kaldırdı. tekrarlıyorum; tbmm kaldırdı ve o-y-b-i-r-l-i-ğ-i ile kaldırdı.

bu oybirliğinin içine rıza nur falan da dahil ha, kıvırmaca yok.

hele bir de abdülmecid in götün götün kaçışı var ki, asıl onu soracaksın ingilizlere.

nesiller boyu anlatılıyor korkaklığı.
    12 -3 ... noxeca
  3. 3.
    kemalistler hala mı konuşuyor ?

doğru ya onlar sadece konuşur .

sıkıysa konuşmaktan öte bir adım atsınlarda görelim .
    6 -9 ... tiamat
  4. 4.
    "murat bardakçı'nın da doğruladığı" değil, murat bardakçı'nın ortaya attığı iddiadır. onun dışında bunu söyleyen sağlam tarihçi bilmiyorum ben.
    3 -5 ... jeffrey dahmer
  5. 5.
    e zaten ingilizlere rağmen kaldırdı. nerden bakarsan öyleee....ingilizler direkt olarak şeyhülislamı destekliyodu kardeşim. hilafet ordusunu kurduranlar ingilizlerdi.

osmanlı hanedanı kendisi demedi mi "allah´tan sonra en güvendiğim güç ingiltere´dir" diye?...binip vın dediği zırhlı hangi devletin zırhlısıydı? ingilizlerin diil mi?...

o zaman tbmm hilafeti "ingilizlerin desteğiyle" falan mı kaldırmış oluyo?...siz öyle mi anlıyosunuz?

valla ben öyle anlamıyorum. tarihi okumak bir meziyettir, "bazıları" o meziyete pek sahip diilmiş gibi sanki.

efendim?
    6 -2 ... paganviodio
  6. 6.
    ingilizlerle beraber olabilir belki. evet.
    5 -14 ... dedeninkeli
  7. 7.
    Ingilizlere rağmen mi ? Zaten ingilizlerde kaldirilmasini istiyordu.
    3 -7 ... degisikadam06
  8. 8.
    hindistan müslümanlarını--o zaman pakistan henüz devlet değildi--yeni kurulan tc devleti üzerinden etkileme gücünü kaybedecek olan ingiltere, kendi çıkarlarına aykırı olduğu için elbette hilafetin kaldırılmasına karşı çıkacatı.
    6 -2 ... monk of monkmountain
  9. 9.
    Murat bardakçının uydurduğu fakat görüntüye bakılırsa önümüzdeki günlerde sıkça duyacağımız iddia. Bugüne kadar kimse farketmemiş de Murat bardakçı da unutmuş da 2018'de söylemiş olamaz. Yeni bir toplum mühendisliği çalışması gibime geliyor.
    1 -4 ... mahmut sezar
  10. 10.
    Hilafetin kaldırılmasına en çok tepki gösteren ülke ingiltere' dir. Hilafet fiilen zaten çoktan kalkmıştı...
    ... motherist