1. 1.
  13 yaşından sonra öğrendiklerinin üzerine hiç bir şey koyamamıştır bu insan. çok acırım kendisine, ilkokulda anlatılan hamasi tarih masallarının gercekliğini savunur, yaşından başından utanmadan. ufku o kadardır zira. onun işine gelen iyi, gelmeyen kötüdür. örümcek zihniyetlidir. örümcek zihniyetli olmak için dinci olmaya gerek yok. o kadar cahildir ki, kemalizm kalıbının, ingilizlerin yergi ve alay amaçlı koydukları bir isim olduğunu bilmez. dünyası safsata ve dogmalar üzerine kurulmuştur. Atatürk ü ilah zanneder. ona göre atatürk asla hata yapmaz. atatürk ün insani hiç bir özelliği yoktur. atatürk gökten zembille inmiş bir androidtir. atatürk üşümez, atatürk yorulmaz, atatürk mutsuz olmaz, atatürk aşık olmaz zanneder. gülerim kendisine, o daracık dünyası tamamen palavralar üzerinde seyir etmektedir. eşekliği yaşayarak azap çekecektir.
  16 -17 ... maktul
 2. 2.
  kemalizmden ötesi hangi yön olursa olsun karanlık olduğundan, yanlış işlerin peşinde koşmayan insandır, öperim.
  6 -6 ... kadikoy de bir surrealist
 3. 3.
  bu insan modeli, kemalizmi bir doktrin zanneder. kara kalabalığın sakin durmasını, he deyip geçmesini sağlamak için, tek partici dikta tarafından uydurulumus bir dogma olduğundan haberi yoktur. normaldir. eblehtir çünkü, gerizekalıdır.
  vizyonu,
  atatürk yoktu
  düşman coktu
  atatürk geldi
  düşmanı yendi
  bu güzel yurdu
  bizlere verdi.
  tekerlemesinden öteye gidemez. zira ilkokulda öğrendiği hamasi tarih masallarının üzerine bir gram koyamamıstır. acınacak durumdadır.
  6 -3 ... maktul
 4. 4.
  atatürk gitti
  gelişme bitti
  şimdi bi gelse
  hepinizi öpse

  şeklindeki tekerlemeleri de sever, en asil duyguların modellerinden biridir.
  5 -3 ... kadikoy de bir surrealist
 5. 5.
  (bkz: post kemalizm)
  -1 ... tamamen duygusal
 6. 6.
  kemalizmden ötesinin olmadığının farkında olan sevimli insan modelidir.
  2 -3 ... elnino1907
 7. 7.
  bu model, atatürk ün çizdiği ilerici, akılcı, bilimi esas alan yolu sectiğini iddia edip, bundan 80 sene evveline özlem duyar. ilerici olduğunu iddia edip, 1930 lu yıllara özlem duyan gerizekalı tipi bu güruhtan cıkar. bu özellikleri ile lafta düşman oldukları yobazlardan bir farkları da yoktur. ama bu gercekleri bunlara anlatamazsın. çünkü bunlar salaktır. laftan anlamazlar.
  2 -1 ... maktul
 8. 8.
  antidemokrat bir angaje bot olmaya, hülasa uzun vadede bu neo-paganlığıyla vatanına aslında fiili bazda da zarar vermeye mahkum yüzeysel ve (c)aymaz insan...
  3 -1 ... squadron
 9. 9.
  bu devirde tutunabilecek tek dalı olduğunu farkeden insan modelidir.Atatürk elbette insandır hatası olmuştur olmamıştır konu bu değildir..konu: Atatürkün yolunun doğruluğu ve sağlamlığıdır.bu yüzden sağlam dala tutunan insan modelidir.*
  -2 ... isibilenisegitmeyen
 10. 10.
  bu modele göre, akp nin dağıttığı kömür sadaka, kılıcdaroğlunun vaad ettiği ( nasıl yapacak anlayan beri gelsin) "ihtiyacı olan her ev hanımına 600 ytl maaş" (halihazırda istanbulda bu durumda 500 bin kadar ev hanımı vardır. carp bakayım 500 000*600:300 000 000, ayda 300 000 000 yeni türk lirası kaynak bulacakmıs amcam!) sosyal yardımdır. neden? çünkü akp onlardan değil, chp onlardandır o yüzden. bu modele göre onlardan olan kayıtsız sartsız iyi, olmayan kesinlikle kötüdür. bu düstur da bu adamların çapını yeteri kadar açık eder zaten.
  2 -3 ... maktul