1. 1.
  kemalist inanışta herhangi bir zorlama olmadığına dair söz öbeğidir. milattan sonra 1900lü yıllarda vahyedildiği farzediliyor.

  buna göre; kemalizmde kesinlikle zorlama yoktur, türkiye'yi sevmiyorsan terkedersin, vatan haini ilan edilirsin. kemalizmin esaslarına uymazsan fetocu ilan edilirsin ama kesinlikle kemalizme inanmaya zorlanmazsın.

  "şüphesiz ki biz sizi çağdaş ve medeni olasınız diye kurtardık. şüphesiz ki kemalizm sizin çağdaşlığınızdır. kemalizme inanmayanları bir kez uyarın, reddederse bir kez daha uyarın ve yine reddediyorsa bırakın öylece kalsın."
  6 -8 ... what dreams never come
 2. 2.
  kemalizmde zorlama yoktur da kemalizmi algılamada bir sorun vardır. kemalizm atatürktür. atatürk e söz söylemeye maçası yemeyenlerin saldırdığı doktrindir. kemalizm tanımlaması yapmaya gerek yok, kafasının içinde sünger değil de beyin taşıyan her kişi onun hakkını teslim eder zaten.
  -1 ... jigsaw2
 3. 3.
  (bkz: islamda zorlama yoktur)
  ... ben hep 17 yasindayim
 4. 4.
  kemalizmde kemalistlere zorlama yoktur. ama kemalist olmayan herkesi her şekilde* zorlamaktan çekinmezler.
  1 ... darkranger
 5. 5.
  (bkz: kemalizm hoşgörü dinidir)
  1 -1 ... frekans
 6. 6.
  islamda zorlama yoktur yalanıyla karşılaştırıldığında sonuçta ikisinin de siyasi ideolojiler olduğu anlaşılır. yani islam'ın da insan yazması bir siyasi ideoloji olması.
  ... asosyal hic
 7. 7.
  kemalizm' de her türlü şey vardır, bi tek kemalistler dısında, onların tuzu kuru... Evet diğer dinlere saygı mükemmel peki ya islamiyet?
  ... farabix13
 8. 8.
  (bkz: anne bitti gel)*
  ... sodomlu
 9. 9.
  dikkat ettim de, atatürkçülerden öte, fethullahın maşaları kemalizmi din olarak lanse ediyor. atatürkçüleri de bu dinin kulları gibi gösterip, yankı yaratmaya çalışıyor.

  devir onların devri... koştursunlar bakalım zamanı gelinceye kadar...
  ... hayddaaaaa
 10. 10.
  faşistlik vardır.

  üniversite kapılarının önünde başörtülü kızları coplatırlar, dersim de insanların üstüne bombalar yağdırırlar. küçücük çocuklarla dolu gemiyi patlatmak isterler.

  (bkz: kemalistleri tanıyoruz)
  -1 ... kedilere pisi pisi diyen bebek