bugün

ikisi de tek dişi kalmış canavardır.
(bkz: şapka kanunu)
biri dini inanış (bkz: koru bizi hubel)

diğeri o yolda kullanılan maşa.
21. yüzyılda dünyayı 7. yüzyıl çöl kanunlarına göre yönetmeyi planlayan islamcıların kendi çaplarında espri yapması. gören de siz yığınların dünyaya bir çivi çaktığınızı sanacak.*
saçmadır. oysa ayak kokulu cemaat evlerinde daha ileri bir medeniyet vardır. sonra çok sevdikleri ve benzemek için dötlerini yırttıkları, çatal-bıçak-kaşık üçlüsünden bihaber araplarda da medeniyet had safhadadır. ama kemalistlerde yoktur.*
kemalizm devrimcidir. despot bir imparatorluğu indirip modern bir cumhuriyet yaratmıştır. aynı devrimciliği (tabii meb kitaplarında inkilapçılık falan yazar heralde) bugün yapabiliriz. ama bazı aklı evveller bunu akp'nin yaptığını zannediyor ya ona çok gülüyorum işte. modern bir sömürü getirmek ne zamandan beri devrimcilik olarak görülüyor valla ben bilmiyorum.
kemalizm medeniyeti aşmıştır. kadınlara ilk oy hakkı veren ülküdür.
kemalizmde medeniyet olmaz kemalizm despotizmi medeniyet olarak almış.
kemalizm bu topraklarda var olan medeniyeti götüren bir sistemdir.

harf inkılabı ile 1 gecede alim insanlar kara cahil ilan edildi.
şapka diye zorla dayatma yapıldı.
kadınların çarşafını sırtından zorla aldı. ironiye bak ki, sütçü imamım maraşta iki bacımızın yaşmağına saldırdılar diye iki fransızı vurmuştu.
sana "bunu sev" dediler ve sevmek zorunda kaldın..
yok baba yok..

bu topraklarda medeniyet vardı bi zamanlar..
geri geliyor yavaş yavaş, eksileyin kemalistler..
medeniyet kemalizmin gölgesinde kalmıştır . o bir güneştir. o güneşi gören cinnah nasır

ve daha niceleri örnek almıştır. uluslarını ezilmekten sömürge olmaktan kurtarmıştır.
kemalizm atatürkü ilahlaştırmaktır ve çok yanlış saçma bi düşüncedir bu ülkede allaha küfretmenin suçu yokken atatürke salak demek bile hapishane gereğidir çok saçmadır osmanlıyı özletir
Medeniyetse bu kemalist insanlarda olmayan bi duygudur camiye giden insanı hor gören kemalist kızlarımız kliseye gidersek peşimizden ayrılmazlar bi karizma oluruz ya ondan *
Ne mutlu osmanlı torunuyum diyene Lafını gerektirir
(bkz: vahdettin)
güncel Önemli Başlıklar