1. 1.
  çocukluktan itibaren atatürk ilke inkilapları anıtkabir nutuk üzerine kafa yoran ömrünü bu yolda bitiren kişilere daha müreffeh iç açıcı yaşam standartını yükseltmesi atatürk konularından bir nebzede olsa uzak durması açısından verilecek çözüm önerileridir.

  nacizane tavsiyem sanal alemden uzak durmaları sözcü gazetesi halk tv gibi yancılık yapan basın yayın organlarından uzak durmaları gün içinde çay bahçe gibi yerlere takılmaları orman havası deniz kenarında gezmelerini tavsiye edebiliriz. evet...
  3 -4 ... cihaner
 2. 2.
  hepsini silivri'ye tıkalım kurtulalım ama en az 10 milyon kemço varken zor.
  2 -4 ... laz ziya
 3. 3.
  atatürk hayattayken ve vefatını takip eden yıllarda bu millet kendisini kemalist olarak adlandırıyordu.

  ne zamanki fethullah gibi yobazlar siyasete sızdı kemalistler'e yani atatürkçüler'e dil uzatmak moda oldu.
  atatürk, vatan ve millet sevgisi kemalizm düşmanı itlere göre hastalıkmış. hastalıksa insanlarda görülen bir hastalık. korkmayın kemalizm düşmanı itlere bulaşmaz.

  kemalizm hastalığına çözüm önerileri
  3 -3 ... strawberry blonde
 4. 4.
  zor. bu kafalardan ne beklersin ki ? nasıl düzelecekler ?

  kemalist diyince gözünüzde canlanan tip
  3 -2 ... tokatci
 5. 5.
  Ona ufak tokatçıklar atın, izmir marşının aslında kafkasya marşı olduğunu anlatın ve dinletin, atatürk ün de bir insan olduğunu uygun dille ifade edin. Çok geç olmadıysa hala ümit vardır.
  3 -3 ... tokatci
 6. 6.
  Bol bol rakıyı dayayacan bunlara yeter ki ayık olmasınlar.
  1 ... haylaz sirin
 7. 7.
  Morpehus (bkz: kadir mısıroğlu) un sohbetlerini ön yargısız bir şekilde dinlemelerini sağlamak, kemalist matriksi bilmelerini ve mavi hapı değil kırmızı hapı seçmelerini sağlayarak yalnızca gerçeği vaad etmek. Herkes Neo olamaz ama belki aralarından Neo lar çıkabilir.
  1 ... isminiunutanadam