1. 1.
  kemalist bir türkiye'nin kimseye uşaklık etmeyeceğini bilen dış güçler ve böyle bir ülkede istedikleri gibi at koşturamayacaklarını bilen, onun bunun uşağı olmuş, hocaefendi adını taktıkları şovmenlerin peşine takılmış içteki rejim düşmanlarını ümmetçilerin sahip oldukları nefrettir.
  7 -12 ... bohemian rhapsody
 2. 2.
  kendi saçma düşüncelerini kemalizm diye yutturmaya çalışanların icat ettiği sanal düşmanlık.
  10 -9 ... eurasian
 3. 3.
  kemalizm'i bir "izm" olarak kabul etmeyenlerin, kendilerine kemalist diyerek atatürk istismarı yapan kişilere takındıkları haklı tavırdır.
  10 -6 ... engineer
 4. 4.
  aslen ideoloji düşmanlığıdır. atamızı sever, yolundan yürürüz; ama isminin sonuna -izm ekleyip, adının arkasına saklanmanın hiçbir anlamı yoktur.
  4 -2 ... ave maria
 5. 5.
  iran'a dusman amerika'ya dost nurcu uğraşıdır. kemalist cumhuriyetten demokratik cumhuriyete yalanları içinde ab ve abd yalakalığı yapan işbirlikçi liboş ve fettoş düşkünlüğüdür. nihayetinde bu fakir toprakların bir marazıdır. bir kurbanlık koyuna ve üç beş torba kömür karşılığında eğitimsiz yoksul halkımın kafasına geçirilmeye çalışılan yobazlıktır.

  kemalizm düşmanlığı, duygusuzluktur. antiemperyalist anadolu kültürüne duyulan nefretin bir sembolüdür. namusunu emperyalizme teslim etme arzusuyla yanıp tutuşan kimliksiz ve ruhsuzluğun satılmışlığın çölünde ürettikleri ahlaki yoksunluktur.

  kemalizm düşmanlığı, doğuya giden gemiden batıdaki evangelist hamilerine göz kırpan ruhsuzların çirkefliğidir. geminin güvertesinde cumhuriyet doneminin artik sonu geldi çığlıkları eşliğinde hoplayan zıplayanların bedevi masallarında ürettiği bir yanılgıdır. abd bayraklı ve ab amblemli zihniyetleri ise çirkin gönüllerinin yüküdür.

  kemalizm düşmanlığı, memleketi sırtından vuran ikinci cumhuriyetçi ve fethullahçı güruhunun hıyanet onursuzluğunda yeşerttikleri bir haysiyetsizliktir, ki global ümmetçi erdemsizliğidir.

  (bkz: fetullahci ve ikinci cumhuriyetci koalisyonu)
  10 -8 ... oh bebek
 6. 6.
  aşağıdaki sorular cevaplanmadan tek başına bir anlam ifade etmeyen tabirdir.

  kemalizm nedir?
  ideoloğu kimdir?
  temel düşünsel metni nedir?
  felsefi kökenleri nelerdir?
  evrensel midir?

  vs. vs.
  5 -2 ... ozgurluk
 7. 7.
  ideoloji olmayan bir kemalizmin düşmanlığıdır. 28 şubatlarla bize cuntacılığın ilkelerini göstermiş, aynı anda burjuvanın özelleştirme takıntısına yağ sürmüş, şovenist dalgalanmalarla harmanlanan kemalizmin düşmanlığıdır. ve kemalizmi bir sol ideoloji olarak göstermek de bu konuya dahildir.

  kemalizm bir tabu olmuştur taraftarları için. ve ilginçtir politikanın her yönüne lastik gibi çekilmiştir. sol, merkez ve sağ kemalizm diye. bunlardan en ilginç olanı da sol kemalizmdir. bunun türkiye'deki yükseliş dönemi, marksizmde stalinist ideolojinin yükselişiyle aynı döneme denk geldiği için, o dönem kemalistleri stalinizm etkisiyle berarber sol kemalizm diye bir kavram yumurtlamıştır. ve de onlar için bürokrasi toplumun ilerlemesi için en önemli güçlerden biridir.

  zamanında milli demokratik devrim, komprador burjuvazi, demokratik halk diktatörlüğü, kapitalist olmayan kalkınma yolu.., gibi sloganlar savuran, cuntaya hem devrimci* hem de faşist* diyebilmiş, hatta kendisini marksizmin türkiye versiyonu olarak da göstermiş bu kemalizm, bırakın marksizmi sosyalizmi milli demokratik devrimci bile olamamıştır. ideoloji olduğu söylenerek daha bir havalı, özgün bir düşünce olarak gösterilmiş, genç nesillere empoze edilen kemalizmin kendi sınıf seçiminin ne olduğu dahi belli değildir. dillerine kocaman bir belirsizlik şeklinde "halk" kelimesi dolanmıştır. ve bu halk sevgilileri bugün şovenizmde tavan yapmış, altı oklarından milliyetçiliği ezen ulus milliyetçiliğine dönüştürmüş ve cuntacılıkta yüksek lisans yapmıştır. ne diyelim, sen sevilmez misin be kemalizm!!
  4 -1 ... hasta la victoria siempre
 8. 8.
  kraldan çok kralcı zihniyetin her haltı işledikten sonra "bunlar kemalizme indirilen ölümcül darbelerdir"diyerek savaş alanını genişleten anlayışın saplantısına duyulan düşmanlıktır.bu ideolojiye adını veren mustafa kemal'in böyle bir kuramı olmadığı gibi,sair kemalizm tarifleri yapmak mümkündür.yıllardır ifade etmek isteyip de ifade edemediklerimi taha akyol "ama hangi atatürk"kitabında anlatmıştır.

  ama hangi atatürk?işgal altındaki topraklarda yaşayan insanların islami bilincini uyandırmak için mehmed akif ersoy gibi birçok ismi anadolu'ya gönderip onlara vaaz verdiren,kendisi de balıkesir'de kürsüye çıkıp vaaz veren,meclis açılışının tekbirlerle,dualarla yapılacağını söyleyen "islamcı" kemalizm mi?izmir iktisat kongresi'nde serbest teşebbüsün,küresel sermayenin önünü açacak önlemler alan "liberal" kemalizm mi?1930'lu yıllarda milliyetçi söylemin zirve yaptığı,hatta adalet bakanı esat bozkurt'un "saf türk olmayanların,türk vatanında sadece bir tek hakları vardır;hizmetkar olma hakkı,köle olma hakkı" dediği dönem olan "milliyetçi" kemalizm mi?sinan çetin'in harika reklam filminde olduğu gibi,1934 yılında türk müziği'ni yasaklayıp yerine batı müziği'ni şart koşan dönemin "aşırı batıcı" kemalizmi mi?

  siz hangi kemalizm olduğuna karar verin,ikiyüzlülüğü ve istismarı bırakın,her sıkıştığınızda kemalizmin dokunulmaz gücüyle ev sahibini bastıran yavuzlar olmayın,biz de size neye düşman,neye yandaş olduğumuzu ifade edelim..
  6 -3 ... munferit kalabalik
 9. 9.
  Şu andaki ATATÜRKÇÜlere laf sokuyor gibi gözüküp, atatürk devrimlerine ve atatürk'ün kendisine laf sokma çalışmlarıdır ammmmmaaaa....

  yemezler...
  3 -3 ... oz9u12
 10. 10.
  bir nevi şerefsizliktir.
  2 -3 ... konforlu tabut